• Nowe nieruchomości komercyjne

  Zielona ściana w lobby Generation Park Y

  Nowatorskie rozwiązania dekoracyjne to współczesny trend stosowany w budownictwie użytkowym. Przekładem jest zielona ściana, jaką stworzono w warszawskim biurowcu Generation Park Y. Ściana składa się z ponad 600 roślin i ma aż 22 metry długości oraz 15 metrów szerokości. Zdobi ona lobby budynku, w którym swoją siedzibę ma firma Skanska. Niezwykła ścianę, największą w Polsce, można podziwiać zarówno ze środka, jak i z zewnątrz. Jej wielkość sprawia, że jest już widoczna z ronda Daszyńskiego.

  (więcej…)

 • Nowe nieruchomości komercyjne, Rynek pierwotny

  Kompleks B10 we Wrocławiu

  Rozpoczyna się budowa kolejnego kompleksu biurowego we Wrocławiu. Tym razem inwestycja realizowana jest przy ulicy Bolkowskiej, nieopodal Business Garden. Łatwość dojazdu do biurowców zapewni położona naprzeciwko stacja kolejowa Wrocław Mikołajów. Nowoczesne powierzchnie biurowe i hotelowe B10 mają być gotowe pod koniec 2022 roku. Za budowę obiektów odpowiada spółka Vastint Poland.

  (więcej…)

 • Nowe nieruchomości komercyjne, Rynek pierwotny

  Inwestycja Forteczna Park w Toruniu

  Obiekty magazynowe pojawiają się w kolejnych polskich miastach, gdyż zapotrzebowanie na tego typu usługi rośnie z każdym rokiem. Nowa inwestycja o charakterze magazynowo-biurowym wkrótce dostępna będzie w Toruniu. Budowa drugiej części nowoczesnego obiektu ma rozpocząć się już w lipcu 2021 roku. Dzięki temu kompleks „Forteczna Park” wzbogaci się o nowe biura i magazyny. Dodatkowy budynek powstanie w strefie biznesowej osiedla JAR. Inwestorem kompleksu jest toruńska spółka Baza.

  (więcej…)

 • Nowe mieszkania, Nowe nieruchomości komercyjne, Rynek pierwotny

  Nowe inwestycje w Rzeszowie

  Rzeszów wzbogaci się o nowy budynek użyteczności publicznej. W miejscu biurowca Elektromontażu firma DevelopRes, będąca właścicielem działki, zamierza wybudować nowoczesny obiekt mieszkalno-usługowego. W pierwszej kolejności niezbędna jest rozbiórka obecnego budynku, która ma nastąpić na przełomie 2022 i 2023 roku, dlatego nowa inwestycja będzie gotowa dopiero za kilka lat. Niemniej wstępny projekt architektoniczny mieszkańcy Rzeszowa mogli już zobaczyć.

  (więcej…)

 • Nowe nieruchomości komercyjne, Rynek pierwotny

  Biurowiec Craft w Katowicach

  Stolica województwa śląskiego zwiększa swoja zaplecze biurowe. Trwa budowa biurowca przy ulicy Chorzowskiej w Katowicach. Nowoczesny obiekt usługowy o industrialnym charakterze oferować będzie komfortowe pomieszczenia biurowe oraz atrakcyjną przestrzeń wspólną. Budynek oferować będzie aż sześć tarasów. Jeden z nich będzie na dachu i zapewnia świetny widok na centrum aglomeracji. Zgodnie zapowiedziami biurowiec Craft ma być gotowy  pod koniec 2022 roku.

  (więcej…)

 • Nowe nieruchomości komercyjne, Rynek pierwotny

  DL Center Point III w Katowicach

  W samym centrum Katowic zostanie wybudowany 12-piętrowy biurowiec, który z pewnością wzbudzi ciekawość mieszkańców oraz inwestorów. Nowoczesny budynek z panoramicznymi przeszkleniami wzbogaci aleję Korfantego i oferować będzie komfortową przestrzeń do prowadzenia różnego typu działalności. W budynku znajdą się liczne przestrzenie biurowe i usługowe, z których będzie można korzystać już w połowie 2021 roku.

  (więcej…)

 • Nowe nieruchomości komercyjne, Rynek pierwotny

  Nowe inwestycje biurowe w Warszawie

  Krajobraz Warszawy od kilku lat zmienia się ze względu na wyrastające jak grzyby po deszczu wieżowce. Duże zapotrzebowanie na lokale biurowe skłania inwestorów do realizacji imponujących inwestycji. Szklane wieżowce powstają w centrum stolicy oraz na Woli, czyli w najbardziej reprezentatywnych częściach miasta. Wkrótce do użytku publicznego trafi kilka niezwykłych budowli. Najważniejsze z nich prezentujemy poniżej.

  (więcej…)

 • Nowe nieruchomości komercyjne, Rynek pierwotny

  DL Center Point III – Katowice

  Rozpoczęły się prace budowlane nowego obiektu biurowo-usługowego w okolicy katowickiego Spodka. 12-piętrowy wieżowiec ma być gotowy już w przyszłym roku. Za jego realizuję odpowiada firma DL Invest Group, która realizowała już podobne inwestycji na Śląsku. Atrakcyjna lokalizacja z pewnością przyczyni się do popularności nowego obiektu, który oferować będzie różnorodne przestrzenie na wynajem. Projekt architektoniczny przygotowało Biuro Projektowe Ostrowscy Architekci.

  (więcej…)