Nowe mieszkania, Nowe nieruchomości komercyjne, Rynek pierwotny

Inwestycja Quorum we Wrocławiu

0 80

Nowoczesne budownictwo, które łączy funkcje mieszkaniową i usługową coraz częściej pojawia się w polskich miastach. Ciekawy projekt typu mixed-use jest właśnie realizowany we Wrocławiu, gdzie w ścisłym centrum miasta powstanie kompleks Quorum. Obiekt zapewni zarówno przestrzeń biurową, usługową, jak i atrakcyjne mieszkania na wynajem.

Wrocławska inwestycja prowadzona jest przez spółkę Cavatina Holding, która zamierza zagospodarować aż 100 tys. mkw. powierzchni. W pierwszym etapie powstanie 24-kondygnacyjna wieża, w której zaplanowano aż 330 lokale mieszkalne na wynajem. Natomiast cały kompleks Quorum składać się będzie jeszcze z 3 biurowców. Najwyższy liczyć będzie 35 pięter i 140 metrów wysokości, a to oznacza, że będzie drugim pod względem wysokości po Sky Tower budynkiem we Wrocławiu. Na jego szczycie zaplanowano imponujący taras widokowy, który pozwoli podziwiać piękną panoramę Dolnego Śląska.

Kompleks powstaje przy ul. Sikorskiego, co stanowi jedną z najlepszych lokalizacji we Wrocławiu – centrum miasta, tuż na brzegiem Odry. Architektura nawiązuje do najnowocześniejszych budowali na świecie, dlatego budynki będą oszklone i strzeliste. Wykonawca spodziewa się dużego zainteresowania krótkoterminowym wynajem komfortowych mieszkań, dlatego obsługa lokali odbywać się będzie poprzez platformę  Resi Capital. W ofercie dostępne będą zarówno kawalerki jak i mieszkania 3-pokojowe. Natomiast na parterze powstaną różne lokale usługowe, a na otwartych przestrzeniach ogólnodostępne tarasy i zielone strefy rekreacji dla mieszkańców. Powstanie też ponad 1500 miejsc postojowych, by zapewnić wygodny dostęp do kompleksu.

Na liczne udogodnienia mogą też liczyć osoby poruszające się motocyklami, rowerami czy elektrycznymi hulajnogami, ponieważ zaplanowano liczne parkingi dla jednośladów, punkty ładowania oraz stację naprawczą oraz myjnię. Pierwszy etap budowy ma zakończyć się już w pierwszym kwartale 2022 roku, ale mieszkania na wynajem mają być gotowe rok później. Koszt najmu w Quorum nie został jeszcze podany, ale można spodziewać się wysokich stawek ze względu na podwyższony standard obiektu oraz położenie w ścisłym centrum stolicy Dolnego Śląska.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *