• Nowe domy, Nowe mieszkania, Rynek pierwotny, Sprzedaż nieruchomości, Wiadomości

  Gdzie powstanie dużo nowych mieszkań?

  Okazuje się, że wbrew powszechnej opinii o spowolnieniu w budownictwie mieszkaniowym, nie wszędzie deweloperzy wstrzymują inwestycje. Według ekspertów z portalu GetHome.pl w tym roku rynek mieszkaniowy będzie należał do mniejszych miast powiatowych, gdzie jak wynika z najnowszego badania, Polacy wciąż chętnie inwestują w nowe lokale, a oferta mieszkań na sprzedaż stale się powiększa.

 • Nowe mieszkania, Rynek pierwotny

  Nowe mieszkania w I połowie 2022 r. wg danych GUS

  Dane statystyczne mogą nie potwierdzać dokładnej sytuacji na rynku mieszkaniowych, który obecnie znajduje się w recesji po wielu latach rekordowych wyników. Niemniej z ostatniego raportu Głównego Urzędu Statystycznego płyną bardziej optymistyczne wyniki. Na koniec czerwca 2022 roku w budowie było więcej mieszkań niż w ubiegłym roku w tym samym okresie. Wzrost jest symboliczny, bo tylko…

 • Nowe mieszkania, Rynek pierwotny

  Inwestycja Osiedle Natura Park w Kielanówce

  Nowe osiedle powstaje w atrakcyjne lokalizacji na przedmieściach Rzeszowa. Osiedle Natura Park składać się będzie z kilku budynków. Aktualnie w sprzedaży dostępne są mieszkania z pierwszego etapu, którego ukończenie planowane jest pod koniec 2023 roku. W pierwszym etapie powstanie 136 lokali mieszkalnych o różnorodnym metrażu. Za realizację inwestycji odpowiada spółka Dakar Development.

 • Nowe domy, Nowe mieszkania, Rynek pierwotny, Wiadomości

  Budownictwo mieszkaniowe w Polsce w I kwartale 2022 r.

  Główny Urząd Statystyczny opublikował dane wskazujące sytuacje w sektorze budownictwa w kwietniu oraz w pierwszym kwartale 2022 roku. Po analizie informacji można wysnuć tezę, że boom budowniczy dobiegł końca. Deweloperzy mocno zwolnili tempo i realizują obecnie niewiele inwestycji, tylko odrobinę więcej niż miało to miejsce w okresie pandemii i pierwszego lockdownu. Sytuacja związana jest z…

 • Nowe mieszkania, Rynek pierwotny

  Dobre wyniki deweloperów w lutym

  Po bardzo ciężkich dwóch latach pandemii koronawirusa branża nieruchomości powoli wstaje z kolan. Luty 2022 to miesiąc, w którym deweloperzy odnotowali wiele rekordów. Na szczególną uwagę zasługuje liczba rozpoczynających się nowych inwestycji. Według danych Głównego Urzędu Statystycznego było ich w tym miesiącu ponad 11,3 tys. W porównaniu ze styczniem widać znaczny wzrost.

 • Nowe mieszkania, Rynek pierwotny

  W styczniu mniej nowych mieszkań

  Najnowsze dane dotyczące budownictwa mieszkaniowego w pierwszym miesiącu tego roku opublikowane przez GUS pokazują, iż wszystkie 3 tematy statystyk inwestycyjnych mieszkaniówki, czyli mieszkania oddane do użytkowania, inwestycji rozpoczętych i uzyskanych pozwoleń na budowę zanotowały znaczący spadek.

 • Nowe mieszkania, Rynek pierwotny

  Najwięcej nowych mieszkań od 1979 r.

  Jak podają analitycy HRE Investments, 2021 rok okazał się rekordowym zarówno pod względem liczby mieszkań, jakie zostały oddane do użytku, jak i wielkości powierzchni lokali, które wybudowano w ciągu dwunastu miesięcy. W ww. roku na terenie Polski na rynek trafiło blisko 235 tys. nowych mieszkań oraz domów o łącznej powierzchni prawie 22 mln metrów kwadratowych….

 • Nowe mieszkania, Rynek pierwotny

  Inwestycja Brawo 2 w Pruszczu Gdańskim

  Kolejny atrakcyjny kompleks wielomieszkaniowy powstanie w Pruszczu Gdańskim. To alternatywa dla osób, które chcą mieszkać w mniejszym mieście, ale mieć blisko do trójmiejskiej aglomeracji. Dojazd do Gdańska zajmuje zaledwie 20 minut. Ponadto ceny nieruchomości w Pruszczu Gdańskim są zdecydowanie niższe niż w stolicy Pomorza. Metr kwadratowy na Osiedlu Brawo 2 kosztować ma około 7,5 tys….

 • Nowe mieszkania, Rynek pierwotny

  Osiede Lumea w Warszawie

  Na warszawskim Bemowie rozpoczęła się budowa nietypowego osiedla mieszkalnego. Za jego realizację odpowiada przedsiębiorstwo Bouygues Immobilier Polska. Osiedla Lumea charakteryzować się będzie ekologicznymi rozwiązaniami oraz sąsiedztwem przyrody i ptaków, które zamieszkają w specjalnie przygotowanych strefach. Osiedle ma być gotowe w połowie 2022 roku. Wszystkie lokale oferowane są w stanie deweloperskim.