• Sprzedaż nieruchomości, Wiadomości i statystyki

  Znowu więcej mieszkań za gotówkę

  Polacy kupują nieruchomości bez względu na pandemię. Co ciekawe, coraz częściej robią to za gotówkę. Zagrodzone oszczędności wygodniej teraz zainwestować w nowe mieszkania niż wpłacić na konto czy lokatę. Najnowszy raport Narodowego Banku Polskiego wskazuje, że w trzecim kwartale 2020 roku Polacy wydali na zakup mieszkania aż 3,4 miliardów złotych, a dane zbierano tylko w dużych miastach oraz dotyczą wyłącznie mieszkań deweloperskich.

  (więcej…)

 • Wiadomości i statystyki

  Aktywność deweloperów w mniejszych miejscowościach

  Deweloperzy w dobie pandami koronawirusa nie zwalniają tempa i realizują kolejne inwestycje mieszkaniowe. Co ciekawe, nie tylko duże aglomeracje wzbogacają się o nowoczesne osiedla, również mniejsze miejscowości zyskują nowe lokale mieszkalne. Tendencja budowania kompleksów wielorodzinnych w mniejszych ośrodkach miejskich, które położone są kilkanaście kilometrów od większych miast wynika z cen nieruchomości i zapotrzebowania klientów.

  (więcej…)

 • Wiadomości i statystyki

  Rosną ceny materiałów budowlanych

  Od lat mówi się o spadku cen nieruchomości, szczególnie ostatnio, odkąd ogłoszono pandemię koronawirusa. Jednak ceny mieszkań wcale nie spadają, a nawet delikatnie idą w górę. Jednym z ważniejszych czynników determinujących stawki w branży mieszkaniowej są drożejące materiały budowalne. Zgodnie z szacunkami połowa kosztów budowy domu to właśnie różne materiały budowlane, a ich ceny rosną w ostatnich miesiącach bardzo dynamicznie.

  (więcej…)

 • Wiadomości i statystyki

  Niezadowalające warunki mieszkaniowe w Polsce

  Okres pandemii koronowirusa zmienił życie większość ludzi na całym świecie. Z dnia na dzień trzeba było przystosować się do pracy oraz szkoły w zaciszu własnego domu. W początkowej fazie część osób była nawet zadowolona z takiego obrotu sprawy. Jednak zamknięte restauracje, sklepy, siłownie i place zabaw sprawiły, że wszystko to przeniosło się do domowych pomieszczeń, które nagle stały się głównym centrum dowodzenia. Z biegiem czasu taka zmiana stała się mało przyjemna, bo jak wynika z raportu „Mieszkania pod ścianą” prawie połowa Polaków nie jest zadowolona ze stanu swojego domu lub mieszkania.

  (więcej…)

 • Wiadomości i statystyki

  Deweloperzy nie zwalniają

  Po wybuchu pandemii koronawirusa, gdy większość branż z dnia na dzień musiała zawieść działalność, wydawało się, że również deweloperzy będą mieć trudności z realizacją swoich inwestycji. Mniejsze zainteresowanie nieruchomościami oraz kłopoty finansowe społeczeństwa sugerowały, że nastąpi zastój w budowach wielorodzinnych. Zapowiadano wielkie spadki cen nieruchomości i poważny kryzys w branży. Jednak najnowsze dane statystyczne wskazują, że firmy deweloperskie mają się wyjątkowo dobrze i realizują niewiele mniej projektów niż w ubiegłym roku.

  (więcej…)