• Nowe nieruchomości komercyjne

  Zielona ściana w lobby Generation Park Y

  Nowatorskie rozwiązania dekoracyjne to współczesny trend stosowany w budownictwie użytkowym. Przekładem jest zielona ściana, jaką stworzono w warszawskim biurowcu Generation Park Y. Ściana składa się z ponad 600 roślin i ma aż 22 metry długości oraz 15 metrów szerokości. Zdobi ona lobby budynku, w którym swoją siedzibę ma firma Skanska. Niezwykła ścianę, największą w Polsce, można podziwiać zarówno ze środka, jak i z zewnątrz. Jej wielkość sprawia, że jest już widoczna z ronda Daszyńskiego.

  (więcej…)

 • Nowe nieruchomości komercyjne, Rynek pierwotny

  Kompleks B10 we Wrocławiu

  Rozpoczyna się budowa kolejnego kompleksu biurowego we Wrocławiu. Tym razem inwestycja realizowana jest przy ulicy Bolkowskiej, nieopodal Business Garden. Łatwość dojazdu do biurowców zapewni położona naprzeciwko stacja kolejowa Wrocław Mikołajów. Nowoczesne powierzchnie biurowe i hotelowe B10 mają być gotowe pod koniec 2022 roku. Za budowę obiektów odpowiada spółka Vastint Poland.

  (więcej…)

 • Nowe nieruchomości komercyjne, Rynek pierwotny

  Inwestycja Forteczna Park w Toruniu

  Obiekty magazynowe pojawiają się w kolejnych polskich miastach, gdyż zapotrzebowanie na tego typu usługi rośnie z każdym rokiem. Nowa inwestycja o charakterze magazynowo-biurowym wkrótce dostępna będzie w Toruniu. Budowa drugiej części nowoczesnego obiektu ma rozpocząć się już w lipcu 2021 roku. Dzięki temu kompleks „Forteczna Park” wzbogaci się o nowe biura i magazyny. Dodatkowy budynek powstanie w strefie biznesowej osiedla JAR. Inwestorem kompleksu jest toruńska spółka Baza.

  (więcej…)

 • Rynek pierwotny, Sprzedaż nieruchomości, Wiadomości i statystyki

  Duży wzrost sprzedaży nowych mieszkań

  Sprzedaż mieszkań nie zwolniła nawet na chwile. Pandemia koronawirusa, wbrew pierwotnym założeniom, zmobilizowała Polaków do inwestowania zgromadzonej gotówki w branżę nieruchomości. Najnowszy raport, jaki przygotowała firma JLL podsumował pierwszy kwartał 2021 roku, który okazuje się być rekordowym pod względem sprzedaży na rynku pierwotnym.

  (więcej…)

 • Nowe mieszkania, Rynek pierwotny

  Inwestycja Brawo 2 w Pruszczu Gdańskim

  Kolejny atrakcyjny kompleks wielomieszkaniowy powstanie w Pruszczu Gdańskim. To alternatywa dla osób, które chcą mieszkać w mniejszym mieście, ale mieć blisko do trójmiejskiej aglomeracji. Dojazd do Gdańska zajmuje zaledwie 20 minut. Ponadto ceny nieruchomości w Pruszczu Gdańskim są zdecydowanie niższe niż w stolicy Pomorza. Metr kwadratowy na Osiedlu Brawo 2 kosztować ma około 7,5 tys. złotych. Inwestycje zrealizuje lokalny deweloper INPRO S.A. Mieszkania mają być gotowe już pod koniec października 2022 roku.

  (więcej…)

 • Nowe mieszkania, Rynek pierwotny

  Inwestycja Praska Moderna w Warszawie

  Piękna i nowoczesna inwestycja deweloperska wzbogaci wkrótce krajobraz Warszawy. Chodzi o budynek Praska Moderna, który powstanie w miejsce pawilonu przy ulic Marcinkowskiego, Sprzecznej i Targowej. Wykonawcą obiektu o charakterze usługowo-mieszkalnym jest spółka Moderna Holding. Projekt architektoniczny został przygotowany przez pracownię Wolski Architekci. Kameralne osiedle Praska Moderna ma być gotowe już w połowie 2021 roku.

  (więcej…)

 • Nowe mieszkania, Rynek pierwotny

  Inwestycja Oaza Mokotów w Warszawie

  W centrum Mokotowa powstanie nowe osiedle mieszkaniowe o nazwie Oaza Mokotów. Prestiżowe apartamenty to całkiem nowa inwestycja przy ulicy Piaseczyńskiej 41, którą realizuje deweloper Oaza Mokotów. Całość ma być gotowa już na początku 2023 roku. Wykonawca rozpoczął właśnie sprzedaż pierwszych mieszkań, które pomimo wysokich stawek ciszą się dużym zainteresowaniem.

  (więcej…)

 • Nowe mieszkania, Nowe nieruchomości komercyjne, Rynek pierwotny

  Nowe inwestycje w Rzeszowie

  Rzeszów wzbogaci się o nowy budynek użyteczności publicznej. W miejscu biurowca Elektromontażu firma DevelopRes, będąca właścicielem działki, zamierza wybudować nowoczesny obiekt mieszkalno-usługowego. W pierwszej kolejności niezbędna jest rozbiórka obecnego budynku, która ma nastąpić na przełomie 2022 i 2023 roku, dlatego nowa inwestycja będzie gotowa dopiero za kilka lat. Niemniej wstępny projekt architektoniczny mieszkańcy Rzeszowa mogli już zobaczyć.

  (więcej…)