Nowe nieruchomości komercyjne, Rynek pierwotny

Intelligent Business Centre Lab w Toruniu

0 122

Krajobraz Torunia niebawem wzbogaci się o nowy niezwykły biurowiec. Intelligent Business Centre Lab powstanie przy ul. Sportowej, czyli w samym centrum miasta. Liczyć będzie pięć kondygnacji naziemnych oraz podziemną halę garażową. Obiekt powstaje w celu stworzenie specjalistycznej strefy technicznej oraz laboratoriów dla firm z różnych branż. Tego typu przestrzeni do tej pory brakowało w Toruniu.

Nowy budynek o wysokości 19 metrów podzielony będzie na kilka stref: Living Lab – pomieszczenia, w których będzie można przeprowadzać testy w warunkach rzeczywistych. Natomiast testowanie w warunkach laboratoryjnych odbywać się będzie w strefie Fab Lab. Dodatkowo dostępna będzie część demonstracyjno-konferencyjna nazwana Demonstration Center. Łącznie powstanie aż 2 tys. metrów kwadratowych powierzchni użytkowej. Ten wyjątkowy projekt ma za zadanie umożliwić rozwój innowacyjnych firm z lokalnego rynku oraz wspomóc możliwość wdrażania nowoczesnych rozwiązań w obszarze tzw. Internetu Rzeczy. Przeszklony budynek wyróżniać się będzie na tle okolicznych budynków. Jego nietypowa bryła i specjalistyczne oświetlenie będą zwracać uwagę. Niewykluczone, że część pomieszczeń będzie udostępniona dla szkół w celach naukowych.

Wokół budynku znajduje się bardzo rozbudowana infrastruktura miejska, co dodatkowo podnosi możliwości całego kompleksu. Szereg inteligentnych rozwiązań i systemów, jakie zastosowano w obiekcie, pozwoli na przeprowadzeniu różnych testów, które są niezbędne przed uruchomieniem nowego produktu czy usługi. Business Center Lab ma być gotowy już w czwartym kwartale 2022 roku. Koszt budowy szacuje się na 19 milionów złotych. Za realizacji inwestycji odpowiada spółka Business Center Lab. Co ważne, projekt współfinansowany jest ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 20014-2020. Głównym wykonawcą biurowca jest firma WEGNER, a koncepcja architektoniczna została opracowana przez spółkę 22ARCHITEKCI.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *