Sprzedaż nieruchomości

Dlaczego warto kupić segment w szeregowcu?

0 497

Ostatnie lata pokazały, że rośnie zainteresowanie zakupem nieruchomości. Okazuje się jednak, że popyt jest duży nie tylko na mieszkania, ale również na domy szeregowe. Nic dziwnego, aktualnie za taki budynek można zapłacić podobną cenę, co za trzypokojowe mieszkanie.

Czym są domki szeregowe?

W ten sposób określa się zabudowę, gdzie kilka domków jest połączonych w jeden segment. Każdy z budynków ma oddzielne wejście i ogródek z tyłu, jednak można uznać, że jest to jeden, długi budynek podzielony na osobne domostwa. Z przodu nieruchomości jest natomiast wjazd do garażu, wejście do lokalu i niewielki pasek zieleni. Aktualnie na nowych osiedlach domków szeregowych znajdują się również place zabaw, siłownie, a nawet baseny wewnętrzne dostępne dla wszystkich. Standardem jest również to, że we wspólnej przestrzeni postawione są ławki dla spacerowiczów. Wszystkie budynki łączy jedna droga dojazdowa.

Dla kogo szeregowce?

Domki szeregowe są doskonałą alternatywą dla osób, które chciałby mieć swój własny dom z ogródkiem, ale nie mają wystarczająco dużo środków finansowych, aby kupić dom wolnostojący, bliźniaka, albo rozpocząć budowę na własnej działce. Okazuje się jednak, że domek szeregowy można nabyć w cenie podobnej, co trzypokojowe mieszkanie w centrum miasta. Minusem jest lokalizacja. Większość inwestycji powstaje z dala od ścisłego centrum, chyba że mowa o rynku wtórnym. Jednak ceny za nieruchomość szeregową w mieście na rynku wtórnym potrafią być nawet wyższe niż za nowy domek na obrzeżach miasta. A przecież w takich szeregówkach często konieczny jest kosztowny remont. Ponadto wybór domków szeregowych na rynku wtórnym jest mocno ograniczony. Zdecydowanym plusem nabycia segmentu w szeregowcu jest dostęp do działki i garażu oraz nierzadko większa powierzchnia mieszkalna. Ponadto do zalet mieszkania w domku szeregowym można zaliczyć większą prywatność niż w blokach i prawdopodobnie bardziej zżytą społeczność sąsiedzką.

Domki szeregowe to świetne rozwiązanie dla osób, dla których mieszkanie w bloku to za mało, ale dom wolnostojący to zdecydowanie za dużo. Szeregowiec to kompromis, dlatego ostatnio zyskuje coraz większą popularność.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *