

Ostatnie lata pokazały, że rośnie zainteresowanie zakupem nieruchomości. Okazuje się jednak, że popyt jest duży nie tylko na mieszkania, ale również na domy szeregowe. Nic dziwnego, aktualnie za taki budynek można zapłacić podobną cenę, co za trzypokojowe mieszkanie.
Czym są domki szeregowe?
W ten sposób określa się zabudowę, gdzie kilka domków jest połączonych w jeden segment. Każdy z budynków ma oddzielne wejście i ogródek z tyłu, jednak można uznać, że jest to jeden, długi budynek podzielony na osobne domostwa. Z przodu nieruchomości jest natomiast wjazd do garażu, wejście do lokalu i niewielki pasek zieleni. Aktualnie na nowych osiedlach domków szeregowych znajdują się również place zabaw, siłownie, a nawet baseny wewnętrzne dostępne dla wszystkich. Standardem jest również to, że we wspólnej przestrzeni postawione są ławki dla spacerowiczów. Wszystkie budynki łączy jedna droga dojazdowa.
Dla kogo szeregowce?
Domki szeregowe są doskonałą alternatywą dla osób, które chciałby mieć swój własny dom z ogródkiem, ale nie mają wystarczająco dużo środków finansowych, aby kupić dom wolnostojący, bliźniaka, albo rozpocząć budowę na własnej działce. Okazuje się jednak, że domek szeregowy można nabyć w cenie podobnej, co trzypokojowe mieszkanie w centrum miasta. Minusem jest lokalizacja. Większość inwestycji powstaje z dala od ścisłego centrum, chyba że mowa o rynku wtórnym. Jednak ceny za nieruchomość szeregową w mieście na rynku wtórnym potrafią być nawet wyższe niż za nowy domek na obrzeżach miasta. A przecież w takich szeregówkach często konieczny jest kosztowny remont. Ponadto wybór domków szeregowych na rynku wtórnym jest mocno ograniczony. Zdecydowanym plusem nabycia segmentu w szeregowcu jest dostęp do działki i garażu oraz nierzadko większa powierzchnia mieszkalna. Ponadto do zalet mieszkania w domku szeregowym można zaliczyć większą prywatność niż w blokach i prawdopodobnie bardziej zżytą społeczność sąsiedzką.
Domki szeregowe to świetne rozwiązanie dla osób, dla których mieszkanie w bloku to za mało, ale dom wolnostojący to zdecydowanie za dużo. Szeregowiec to kompromis, dlatego ostatnio zyskuje coraz większą popularność.
-
-
Mniejsza aktywność deweloperów
28 listopada 2023 -
Rynek nieruchomości gruntowych: wyższe ceny, mniej transakcji
24 listopada 2023 -
Kwoty kredytów mieszkaniowych coraz wyższe
20 listopada 2023 -
Kupno nieruchomości – jaki jest udział transakcji gotówkowych?
16 listopada 2023
-
Klauzula waloryzacyjna w umowie deweloperskiej
16 maja 2022 -
Dlaczego warto kupić segment w szeregowcu?
5 marca 2021 -
Inwestycja Oaza Mokotów w Warszawie
9 marca 2021 -
Zielona ściana w lobby Generation Park Y
16 lipca 2021 -
Branża budowlana według raportu Deloitte
6 grudnia 2021
-
Czym jest scoring kredytowy?
1 grudnia 2023 -
Mniej kredytów hipotecznych wskutek pandemii
11 stycznia 2021 -
Ustawa “lokal za grunt” bez poprawek
14 stycznia 2021 -
Znowu więcej mieszkań za gotówkę
18 stycznia 2021 -
Decyzje administracyjne opóźniają działania deweloperów
21 stycznia 2021
Zostaw komentarz