

W nowoczesnych wnętrzach coraz częściej pojawiają się rozwiązania typu smart home. Zaproszenie technologii do mieszkania może okazać się świetnym rozwiązaniem dla wszystkich tych, którzy szukają wygody i funkcjonalności. Przemyślane systemy cyfrowe i internet rzeczy zadbają o nasze bezpieczeństwo, rozrywkę i dadzą wsparcie w codziennych zdrowych nawykach. Czym w praktyce jest smart home, zależy tylko od nas, naszych potrzeb i możliwości. Korzyści, które niesie, są z pewnością warte swojej ceny czy przełamania strachu przed technologią.
Nowoczesność w służbie domu
Smart home to najczęściej zamknięty system kilku połączonych ze sobą urządzeń, czyli właśnie internet rzeczy. W jego obrębie można kontrolować zamki i system alarmowy lub wyłączać kamery. Inne sieci sterują oświetleniem, dbając o wygodę mieszkańców i komfort ich oczu. Internet rzeczy może sprawdzać aktywność cyfrową dzieci i chronić je przed nieodpowiednimi treściami w sieci. Wielu wykorzystuje systemy smart home do aranżacji własnego centrum rozrywki.
Systemy smart dom od zawsze były wykorzystywane do zabezpieczenia, Dziś możemy skonfigurować ze sobą kamery, alarm i rolety antywłamaniowe, by działały bez potrzeby naszej interwencji. Program włącza i wyłącza sprzęt o określonej porze, zabezpieczając przed przypadkowym uruchomieniem sygnałów alarmowych. To jednak nie wszystko. Wspominaliśmy o oświetleniu, którym może za nas sterować internet rzeczy. Zdalne wyłączanie i włączanie świateł to nie tylko komfort domowników. Nowoczesny system kontroli zużycia prądu przekłada się na niższe rachunki. Dodatkowym plusem jest brak kabli w domu.
Mobilność to wygoda
Oczywiście koronnymi zaletami inteligentnych domów są wygoda i szybkość reakcji. Jeśli ważne systemy w domu możemy kontrolować z poziomu smartfona, kosztuje nas to dużo mniej czasu i energii. Stosunkowo nowym pomysłem jest włączenie w sieć smart home niemal całej kuchni. Dzięki temu jednym przyciskiem możemy sprawdzić i zmienić temperaturę w piekarniku czy włączyć lub wyłączyć zmywarkę. Nowoczesny sprzęt RTV i AGD jest projektowany z myślą o rozwiązaniach typu smart dom i łatwo włączyć go w nasz internet rzeczy.
Inteligentny dom to również szansa na wygodne kino domowe z pełną kontrolą przestrzennego dźwięku i jakości obrazu. Tylko od naszego budżetu zależy, czy system będzie połączony z rzutnikiem, telewizorem czy ekranem komputera. Dzisiejsze rozwiązania pozwalają na zaplanowanie i zbudowanie cyfrowej przestrzeni bez zbędnych kabli i wielu pilotów. I w tym przypadku nad wszystkim można zapanować przy pomocy nowoczesnego telefonu w sposób prosty i intuicyjny.
Oczywiście żadne rozwiązanie nie jest pozbawione wad i w tym wypadku mogą być to koszty. Wielofunkcyjne i trwałe systemy smart home wiążą się ze sporymi wydatkami. Właśnie dlatego wiele osób decyduje się na stopniowe rozbudowywanie domowego internetu przeczy. Przemyślany plan cyfryzacji to droga do wygody i bezpieczeństwa we własnych czterech ścianach. Aby przedsięwzięcie się udało, warto przemyśleć, jakiego wsparcia aktualnie najbardziej potrzebujemy i rozejrzeć się za właśnie tego typu systemem.
-
-
Mniejsza aktywność deweloperów
28 listopada 2023 -
Rynek nieruchomości gruntowych: wyższe ceny, mniej transakcji
24 listopada 2023 -
Kwoty kredytów mieszkaniowych coraz wyższe
20 listopada 2023 -
Kupno nieruchomości – jaki jest udział transakcji gotówkowych?
16 listopada 2023
-
Klauzula waloryzacyjna w umowie deweloperskiej
16 maja 2022 -
Dlaczego warto kupić segment w szeregowcu?
5 marca 2021 -
Inwestycja Oaza Mokotów w Warszawie
9 marca 2021 -
Zielona ściana w lobby Generation Park Y
16 lipca 2021 -
Branża budowlana według raportu Deloitte
6 grudnia 2021
-
Czym jest scoring kredytowy?
1 grudnia 2023 -
Mniej kredytów hipotecznych wskutek pandemii
11 stycznia 2021 -
Ustawa “lokal za grunt” bez poprawek
14 stycznia 2021 -
Znowu więcej mieszkań za gotówkę
18 stycznia 2021 -
Decyzje administracyjne opóźniają działania deweloperów
21 stycznia 2021
Zostaw komentarz