Sprzedaż nieruchomości, Wiadomości

Będzie regulacja hurtowego rynku mieszkań?

0 65

Zakup mieszkania w obecnych czasach pozostaje u większości Polaków w sferze marzeń. Mało kto posiada bowiem zdolność kredytową, a same kredyty są bardzo drogie. Tylko osoby, które są w stanie zgromadzić sporo gotówki, są obecnie w stanie kupić mieszkanie. Ceny nieruchomości nadal są rekordowe, dlatego niewiele osób może sobie teraz pozwolić na zakup wymarzonego lokalu mieszkalnego. Właśnie z tego powodu minister rozwoju i technologii Waldemar Buda zapowiada nowe regulacji na rynku mieszkań, które przede wszystkim dotyczyć będą nabywców indywidualnych.

Nowy projekt resortu dotyczy hurtowego rynku mieszkań, który obecnie mocno spowolnił, ale nadal lokowanie środków pieniężnych w nieruchomości uznawane jest za dobrą inwestycję. Niemniej dostrzeżono problem przy wielkości inwestycji. Osoby indywidualne mają mniejsze możliwości zakupu atrakcyjnych nieruchomości, dlatego rząd planuje ogłosić nowe zasady w przypadku hurtowego rynku mieszkań. Mają one na celu chronić klientów indywidualnych, którzy powinni być traktowani inaczej niż np. fundusze inwestycyjne. Do tej pory zakup mieszkania dla wszystkich odbywał się tak samo.

W najbliższych tygodniach ma pojawić się rozwiązanie, które sprawi, że polskie rodziny będą bardziej preferowani w zakupie mieszkania. Osoby uprzywilejowane najprawdopodobniej będą mogły skorzystać z dotacji, a na fundusze kupujące hurtowo mieszkania zostanie nałożona nowa opłata. Dzięki temu dostępność nieruchomości się zwiększy, co umożliwi polskim rodzinom na zakup tych bardziej atrakcyjnych lokali mieszkalnych.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *