Sprzedaż nieruchomości, Wiadomości

Banki oferują promocje kredytów hipotecznych

0 64

Utrzymujące się od kilku miesięcy wysokie stopy procentowe wymuszają na kredytodawcach większą kreatywność w celu zapobiegnięcia całkowitej stagnacji na rynku kredytów hipotecznych. Banki starają się zachęcić klientów promocjami, a w kilku z nich w lutym zmniejszyły się stawki kredytów z okresowo stałym oprocentowaniem.

Bez wątpienia rynek kredytów hipotecznych mierzy się z ogromnym spowolnieniem popytu, mając poważny problem ze sprzedażą swoich produktów. Biuro Informacji Kredytowej podało, iż porównując pierwszy miesiąc tego roku z analogicznym okresem w roku ubiegłym, odnotowało ponad 50% spadek wartości zapytań do bazy. Na razie jednak banki prowadzące akcje promocyjne nie zdecydowały się na większe zmiany w swoich ofertach.

Dodatkowym problemem dla kredytodawców jest obecnie zapowiedź startu programu „Bezpieczny Kredyt 2 proc.”. Osoby wciąż posiadające zdolność kredytową mogą zdecydować się na odroczenie kupna i poczekaniu na rozwój sytuacji. Same banki natomiast rewidują swoje strategie w związku z pojawieniem się, co prawda wciąż niepotwierdzonych informacji, o wydłużeniu wakacji kredytowych. Część z nich przeprowadziło podwyżkowe korekty w niepromocyjnych cennikach, tym samym sygnalizując bezpieczniejsze podejście do ceny rentowności biznesu.

Oferta „Prosto do domu” w Credit Agricole

Oferta promocyjna banku oparta jest na obniżonej marży przez pierwszy rok trwania umowy, kiedy to stawka równa jest 1,1 pp. Po tym okresie wzrasta ona do 1,79 pp. Podobny mechanizm jest w ofercie kredytów ze stałym oprocentowaniem przez 7 lat. Wymogiem jest minimalny wkład własny w wysokości 20%. Aby skorzystać z promocji, należy posiadać lub otworzyć konto osobiste, na który to rachunek przez cały okres kredytowania będzie wpływało wynagrodzenie w wysokości min. 2,5 tys. zł. Dodatkowo za pośrednictwem banku wykupuje się ubezpieczenie na życie, które musi zostać utrzymane przez minimum 5 lat.

Alior Bank z propozycją promocji w 3 odmianach

Oferta ‘’Lekki start’’ proponuje finansowanie z zerową marżą w pierwszym roku trwania umowy, również bez pobrania prowizji. Jeszcze do końca marca można uzyskać kredyt w wysokości od 100 tys. do nawet 3 mln zł. Warunkiem jest otwarcie rachunku z kartą debetową i utrzymanie go przez cały okres kredytowania. Na konto muszą wpływać środki, a miesięczne wykonane transakcje muszą wynieść minimalną wartość 300 zł. Ponadto wszyscy współkredytobiorcy muszą mieć dostęp do bankowości mobilnej Alior Mobile. Wymagane jest także wykupienie ubezpieczenia na życie i dokonanie jednorazowej opłaty składki za pierwszy 5-letni okres umowy.

„Własne M w stolicy i okolicy” oraz „Własne M w Krakowie i okolicy” to oferty specjalnych warunków finansowania dla klientów nabywających nieruchomości w tych miastach, ale także kilkunastu przyległych powiatach i gminach.

Wciąż także można zaciągnąć kredyt bez wpłaty z gwarantowanym wkładem własnym.

Oferta Specjalna Banku Pekao przedłużona  

W Banku Pekao wciąż do 5 marca można skorzystać ze specjalnych dwóch wariantów kredytowania. Decydując się na wariant z ubezpieczeniem spłaty wymaganym przez 4 lata, prowizja wynosi 0% (przy standardowej marży), a minimalna stawka marży to 1,84 pp. Natomiast kredyt hipoteczny bez ubezpieczenia można uzyskać z prowizją zaczynającą się od 1,99% oraz marżą od 1,99 pp.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *