Wiadomości

Aktywność deweloperów nie spada

0 28

Deweloperzy budują coraz więcej nieruchomości. Tak dużej aktywności nie było nawet przed pandemią. Nawet ograniczenia, jakie w marcu i kwietniu pojawiły się podczas lockdownu nie wpłynęły na wyniki; wielu deweloperów osiągnęło rekordy sprzedaży i zrealizowanych inwestycji. Najnowsze dane wskazują również, że Polacy samodzielnie budują więcej domów jednorodzinnych. Po drobnym spowolnieniu na rynku, jakie pojawiło się w pierwszych miesięcy epidemii, nie ma śladu.

Wszelkie zaległości w budowach nadrabiane są w ekspresowym tempie. Już udało się odbudować stan wynikający z zatrzymania inwestycji w kwietniu, maju oraz czerwcu 2020 roku. W kwietniu 2021 rozpoczęto budowę prawie 15,1 tys. nowych mieszkań. Wydano też znacznie więcej pozwoleń na budowę nowych nieruchomości, co oznacza, że wkrótce deweloperzy rozpoczną budowę kolejnych 16,9 tysięcy komfortowych mieszkań. Tak dobrego wyniku w kwietniowym podsumowaniu do tej pory nie było. Ponadto zapowiedzi analityków z branży sugerują, że wysoka intensywność utrzyma się jeszcze przynajmniej kilka miesięcy. Wynika to również ze złagodzonych wymogów kredytów, dlatego coraz więcej osób może sobie pozwolić na pożyczkę hipoteczną w banku i zakup wymarzonej nieruchomości.

Warto też nadmienić, że w ostatnim czasie oddano do użytku aż 11,5 tys. lokali mieszkalnych, co oznacza 10-procentowy wzrost w porównaniu z ubiegłym rokiem. Kolejnych spektakularnych wyników można spodziewać się po zamknięciu pierwszego półrocza 2021 roku.  Natomiast budowa domów na własne potrzeby to nowy trend, który pojawił się po wprowadzeniu pierwszego lockdownu. Niezależna nieruchomość poza miasta lub w atrakcyjnym turystycznie miejscu zapewnia większa swobodę, dlatego wiele osób takie domy buduje przede wszystkim w celach urlopowych. Zwłaszcza, że podróżowanie nadal jest mocno utrudnione i zdecydowana większość Polaków najbliższe wakacje spędzi w Polsce.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *