Nowe nieruchomości komercyjne, Rynek pierwotny

Stara Drukarnia w Łodzi

0

Łódź to miasto pełne historii i pięknych zabytków architektonicznych. Nowoczesne obiekty użyteczności publicznej często nawiązują do dziedzictwa miasta. Przykładem jest realizowany obecnie biurowiec Stara Drukarnia w samym centrum Łodzi, który ma być miejscem biznesu i sztuki. Dawne budynek drukarni zyska nowe znacznie na mapie aglomeracji, nie tracąc jednocześnie swojego naturalnego uroku, a mieszkańcy miasta będą mogli cieszyć się nowym i atrakcyjnym wizualnie budynkiem o charakterze biurowym.

Prestiżowy budynek w klasie A powstaje przy ulicy Gdańskiej 130. Inwestycję realizuje spółka Drukarnia Center, która odkupiła budynek od Skarbu Państwa w 2016 roku. Wiele aspektów tego projektu pozostaje tajemnicą, ale pewne jest, że przestrzeń biurowa będzie gotowa pod koniec 2019 roku. Będę mogły z niej korzystać różnorodne lokalne firmy. Szczegółowa lista najemców nie została jeszcze upubliczniona. Łącznie do dyspozycji jest aż 4700 metrów kwadratowych. Stara Drukarnia została przygotowana z najwyższej jakości materiałów. Posiada podnoszone podłogi techniczne i wszelkie udogodnienia.

materiały prasowe

W planach jest zorganizowanie biurowej galerii sztuki w holu budynku. Na ścianach będą się znajdowały niezwykłe murale. Największy rysunek ma powstać natomiast na dziedzińcu. Zamalowana zostanie zewnętrzna ściana oddzielająca Starą Drukarnię od budynku Uniqa. Ponadto artystyczny ma być również neon, którego autorem jest profesor Robert Sobański z łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych. Wnętrze budynku zachowane jest w klimacie stylu industrialnego. Nie brakuje czerwonej cegły i elementów z betonu oraz stali. Do tego wysokie okna, podzielone na sześć części mocno nawiązujące do historycznych łódzkich kamienic. Co ciekawe, szyby są barwione, aby lepiej chronić przed promieniami słonecznymi. Wielkie otwarcie Starej Drukarni wstępnie zaplanowano na październik.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, pola wymagane są oznaczone *