Sprzedaż nieruchomości, Wiadomości i statystyki

Segment mieszkań popularnych – czym się charakteryzuje?

0

Standaryzacja nieruchomości to ważny aspekt przy opisywaniu domów na sprzedaż lub na wynajem, gdyż pozwala precyzyjnie skierować dane ogłoszenie do odpowiednich klientów. Na polskim rynku wyróżnia się trzy typu nieruchomości: standardowe, o podwyższonym standardzie oraz apartamenty. Od wielu lat największe zapotrzebowanie dotyczy segmentu mieszkań popularnych, które stale się rozwija w całym kraju.

Segment mieszkań popularnych to najtańsze mieszkania, będące w zasięgu finansowym przeciętnego obywatela Polski.  Takie mieszkania często powiązane są z programami rządowymi i możliwością dofinansowania do zakupu. Większość mieszkań z segmentu popularnego znajduje się w dawnym budownictwie, które oznacza proste, betonowe konstrukcje bez większych udogodnień. Niemniej ze względu na duże zainteresowanie tym standardem mieszkań deweloperzy coraz bardziej inwestują w ten segment wprowadzając udogodnienie w postaci cichej windy, przestronnych balkonów, monitoringu oraz parkingu podziemnego. Ponadto tworzone są tereny wokół osiedli oraz place zabaw dla dzieci, by stanowiły przyjemne miejsce rekreacji dla całej rodziny.

Jak deweloperzy zachęcaja do zakupu mieszkania?

Mieszkanie standardowe znajdują się najczęściej z dala od centrum i mało rozwojowych lokalizacjach. Niższa cena takiej nieruchomości wiąże się z większą odległością od sklepów, urzędów czy szkół. Dlatego też istotnym aspektem jest łatwy dostęp do komunikacji miejskiej. Wykończenie mieszkania ogranicza się do zamontowania drzwi, okien, parapetów, grzejników oraz instalacji. Pozostałe elementy nowy właściciel musi wykonać sam. W przypadku rynku wtórego, najczęściej konieczny jest remont wysłużonych instalacji, podłóg oraz posadzek. Segment popularny charakteryzuje się powierzchnią do 70 metrów kwadratowych, sufitami na wysokości między 250 a 260 cm oraz aneksami kuchennymi. Takie mieszkania mają zazwyczaj dwa, trzy pokoje. Cena za metr apartamentu wynosi od 3 do 6 tys. za metr w zależności od miasta czy regionu Polski. Większość nabywców to młode rodziny, który uzyskują preferencyjny kredy hipoteczny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, pola wymagane są oznaczone *