Nowe mieszkania, Rynek pierwotny

Osiedle z prefabrykatów w Toruniu

0

PFR Nieruchomości stworzy w Toruniu osiedle z prefabrykatów na poczet programu Mieszkanie Plus, które zapewniać będzie teraz również lokale na wynajem. Miasto wzbogaci się aż o 320 nowych mieszkań. Kompleks przy ul. Okólnej będzie realizowany przez PFR Nieruchomości oraz Pekabex. Jest pierwsza tego typu inwestycja w ramach rządowego programu.

Osiedle składać się będzie z kilku czteropiętrowych budynków, które oferować będą zarówno komfortowe kawalerki, jak i przestronne 4-pokojowe mieszkania. Wszystkie powstaną w technologii prefabrykacji. Będą wyposażone w wygodne balkony bądź loggie. Wykonawca planuje też budowę drogi osiedlowej, placu zabaw dla dzieci oraz parkingu zewnętrznego na blisko 350 aut.

fot. materiały prasowe

Wiele elementów konstrukcyjnych osiedla zostanie przygotowanych w fabrykach, dzięki czemu prace budowlane będą zajmowały mniej czasu. Szacuje się, że realizacja inwestycji potrwa krócej o nawet 40 procent w porównaniu z tradycyjnym budownictwem. Pozwoli to na szybsze uruchomienie TBS-ów, na które w Toruniu jest duże zapotrzebowanie. Wykorzystywanie prefabrykatów w budownictwem mieszkaniowym w Polsce to rzadkość, natomiast w krajach skandynawskich to już norma.

Toruńskie osiedle, które realizuje PFR Nieruchomości, ma być pierwszym z wielu, jakie będą powstawały na terenie Polski. Ze względu na coraz większe trudności z uzyskaniem kredytu na mieszkanie, wiele rodzin szuka tanich ofert najmu. Prywatni właściciele z góry narzucają stawki i mogą je zmieniać na przestrzenie lat. W TBS-ach koszt jest stały, a zakwaterowanie pewne, co pozwoli uzyskać stabilizację i wygodę mieszkania w nowo wybudowanym lokalu.

Warto zaznaczyć, że osiedle przy ul. Okólnej jest bardzo dobrze usytuowane. W pobliżu znajdują się przystanki autobusowe, sklepy, przedszkole, szkoła, przychodnia lekarska oraz dworzec kolejowy. Takie warunki umożliwią wygodne przemieszczanie się po mieści zarówno samochodem, jak i komunikacją miejską. Ponadto liczne tereny zielone, położone w sąsiedztwie osiedla, sprzyjać będą rodzinnym spacerom i aktywności na świeżym powietrzu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, pola wymagane są oznaczone *