Nowe domy, Rynek pierwotny

Osiedle Smart w Toruniu

0

W Toruniu wkrótce rozpocznie się budowa nowego, komfortowego osiedla wielorodzinnego. Osiedle Smart realizuje ogólnopolski deweloper Murapol, który tym razem zdecydował się na inwestycję przy ul. Strobanda w Toruniu. Nowe osiedle posiadać będzie szereg innowacyjnych rozwiązań, m.in. pakiet smart home oraz system antysmogowy. Kompleks ma być oddany do użytku w drugim kwartale 2022 roku.

W skład toruńskiego osiedla wejdą dwa 4-kondygnacyjne budynki, w których łącznie dostępnych będzie 108 mieszkań. Różnorodny metraż od 29 do 64 metrów kwadratowych pozwoli każdemu znaleźć wymarzone lokum. W podziemnych halach garażowych zaplanowano aż 140 miejsc parkingowych. Dodatkowe parkingi powstaną też w obrębie budynków. Dla najmłodszych przewidziano kolorowy plac zbaw. Jasna elewacja z dodatkiem szarej cegły, dopracowana małą architektura i wiele nowoczesnych systemów tworzą ciekawą koncepcję mieszkaniową dla wymagających klientów.

materiały inwestora

Mieszkania wyposażone będą w przestronne, ażurowe balkony, natomiast na parterze zaplanowano tarasy lub zielone ogródki. Ogromną zaletą nowych mieszkań jest zastosowanie systemu smart home, dzięki któremu można zdalnie sterować mediami oraz kontrolować zużycie energii. Pozwoli to obniżyć rachunki nawet o 23 procent rocznie. Ciekawy projekt architektoniczny został opracowany przez Murapol Architects Drive SA, pracownię będącą częścią Grupy Murapol.

Atutem Osiedla Smart jest również lokalizacja – otoczenie zielonymi terenami oraz łatwy dojazd do centrum miasta zapewniają wygodę i spokój. W pobliżu osiedla znajduje się przystanek autobusowy, a wkrótce ma pojawić się też linia tramwajowa. Nieopodal osiedla znajduje się Park na Jarze ze stawem, gdzie można spacerować, uprawiać sport oraz wypoczywać na plaży. W okolicy nie brakuje również sklepów, punktów medycznych oraz szkół i żłobków. Inwestor zapowiada, że cena za metr będzie bardzo atrakcyjna. Najtańsze lokale mają kosztować około 300 tysięcy złotych. Średnia cena za metr kwadratowy kształtuje się na poziomie 7,5 tys. zł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, pola wymagane są oznaczone *