Nowe mieszkania, Rynek pierwotny

Osiedle Ostoja w Olsztynie

0

Rozpoczyna się budowa nowego osiedla w Olsztynie. Między dzielnicami Jaroty a Nagórkami powstanie blisko 700 mieszkań. Osiedle Ostoja będzie zajmowało teren o powierzchni aż 5 hektarów, który należał niegdyś do firmy Skanska. Kompleks zapowiada się bardzo atrakcyjnie cenowo, gdyż metr mieszkania kosztuje tylko 5,5 tys. złotych. Oddanie do użytku pierwszych lokali planowane jest w 2022 roku.

Osiedla Ostoja składać się będzie z 10 sześciopiętrowych budynków mieszkalnych o prostej i funkcjonalnej architekturze. Klasyczna biała elewacja i grafitowy dach oraz ciemniejsze dodatki zapewnią modny design. Za realizację inwestycji odpowiada firma PM Development, która ma na swoim koncie wiele osiedli na terenie województw warmińsko-mazurskiego i nie tylko. Tym razem wybuduje bardzo rozległe osiedle w dogodnej części stolicy Warmii i Mazur.

wizualizacje inwestora

Atutem nowego osiedla jest właśnie jego dogodna lokalizacja – bliskość największej olsztyńskiej galerii handlowej, łatwy dojazd do centrum oraz otoczenie zieleni i nowego parku, które ma powstać w najbliższych latach, z pewnością pozwoli cieszyć się z wyboru tego miejsca. W pobliżu kompleksu nie brakuje też szkół, przedszkoli oraz przychodni medycznych. Inwestor dla wygody mieszkańców planuje przygotować place zabaw dla najmłodszych, ścieżkę rowerową oraz parking dla rowerów. Ponadto do dyspozycji będą komórki lokatorskie, duże podziemne hale garażowe oraz parkingi zewnętrzne, aby każdy mógł w wygodny sposób pozostawić swój samochód. W celu zwiększenia bezpieczeństwa mieszkańców osiedle będzie zamknięte i monitorowane.

Lokale mieszkalne na Osiedlu Ostoja są dostępne w kilku metrażach – od 34 do 65 metrów kwadratowych. Wszystkie wyposażone będą w przestronny balkon oraz wysokie okna, które zapewnią dużo naturalnego światła. Warto zaznaczyć, ze mieszkania będą wysokie jak na budynki wielorodzinne, gdyż ich wysokość wyniesie aż 2,7 metra. Pierwszy budynek, w którym będzie dostępnych 96 mieszkań, ma być gotowy w połowie 2022 roku. Sprzedaż mieszkań z pierwszego etapu już się rozpoczęła.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, pola wymagane są oznaczone *