Nowe mieszkania, Rynek pierwotny

Osiedle Kwiatowa Dolina w Sosnowcu

0

Za kilka lat w Sosnowcu będzie można komfortowo mieszkać na nowym osiedlu domów jednorodzinnych. Rozpoczyna się bowiem budowa Osiedle Kwiatowa Dolina przy ulicy Rydza Śmigłego. Inwestorem jest firma MZBM TBS w Sosnowcu, która pomimo pandemii planuje rozpocząć prace budowlane jeszcze w czerwcu.

Nowoczesny kompleks ma składać się aż z 43 domów jednorodzinnych. Wszystkie nieruchomości będą wyposażone w garaż, utwardzony podjazd oraz działkę rekreacyjną, na której można stworzyć plac zbaw dla dzieci czy wyjątkowy ogród. Osiedle będzie zamknięte i monitorowane, aby zapewnić jak najwyższy poziom bezpieczeństwa wszystkim mieszkańcom. Nic więc dziwnego, że już teraz budzi ono zainteresowanie wśród mieszkańców Sosnowca i okolicznych miejscowości.

wizualizacja inwestora

Dużą zaletą osiedla Kwiatowa Dolina jest jego lokalizacja. W pobliżu znajduje się Plac Papieski, kilka sklepów praz szkoły, przedszkola czy boiska do gry. Domy w zabudowie szeregowej liczyć będą około 110 metrów kwadratowych, co pozwoli na ciekawą aranżację całej przestrzeni. Projekt przewiduje na parterze duży salon z otwartą kuchnią oraz toaletę. Na piętrze zaplanowano główną łazienkę oraz cztery pokoje. Dwa z nich będą wyposażone w przestronny balkon z piękną balustradą. Jasna elewacja, grafitowy dach oraz drewniane dodatki to gwarancja ponadczasowego designu.

W razie zapotrzebowania inwestor umożliwia dokupienie dodatkowych metrów w przypadku garażu, gdyż prace budowlane będą prowadzone etapami. W pierwszej kolejności powstanie sześć domów jednorodzinnych z drogami dojazdowymi. W kolejnych miesiącach planowana jest budowa kolejnych 15 budynków. Nieruchomości będą realizowane sukcesywnie. Pierwszy etap ma być ukończony już w połowie 2022 roku. Natomiast całe osiedle Kwiatowa Dolina będzie gotowe w drugim kwartale 2024 roku. Koszt pojedynczego segmentu ma oscylować w graniach 500 tysięcy złotych, cena ma być dostosowana do położenia domu w osiedlu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, pola wymagane są oznaczone *