Nowe mieszkania, Rynek pierwotny

Osiedle Architektów w Gliwicach

0

Osiedle Architektów to najnowszy projekt budowlany, realizowany na terenie Gliwic. Niewielkie osiedle, liczące trzy niskie budynki zapewni niebawem pięćdziesiąt komfortowych mieszkań. Inwestycja ma być gotowa w 2020 roku. Wykonawca inwestycja ma w planach również powiększenie osiedla o nowoczesne domy szeregowe. Najpierw jednak wybudowane zostaną wygodne lokale mieszkalne o powierzchni od 45 do ponad 120 metrów kwadratowych, oferując od 2 do nawet 4 pokoi.

Niestandardowa architektura Osiedla Architektów ma zwracać uwagę. Połączenie metalu, drewna i jasnych barw ma zapewnić ponadczasowy design. Przez środek całego osiedla będzie płynął strumień, tworząc swoistą oazę i miejsce spotkań mieszkańców.  Co ważne, wszystkie mieszkania będą posiadały balkony, tarasy lub ogródki przydomowe, by lokatorzy mogli na co dzień rozkoszować się widokiem na okoliczne tereny zielone. Mieszkania posiadać będą system Smart Home, co umożliwi zdalne sterowaniem światłem czy system grzewczym. Osoby pracujące w centrum Gliwic lub okolicznych miastach Śląska będą mogły swobodnie dojechać do większości punktów. Tuż obok osiedla znajduje się przystanek komunikacji miejskiej, a w niedalekiej odległości zjazdy na A1, A4 oraz Drogową Trasę Średnicową, dzięki czemu można poruszać się swobodnie w każdym kierunku.

wizualizacja inwestora

Osiedle Architektów położone jest w malowniczej części Gliwic, ale posiada również szereg udogodnień w swoim obrębie, dzięki czemu nie trzeba jechać do centrum, by iść na zakupy, do restauracji, lekarza, przedszkola czy szkoły. Szacuje się, że średni koszt za metr kwadratowy mieszkania w nowym kompleksie wyniesie 5 tys. złotych. Budowa osiedla w dzielnicy Ostropa, słynącej z domków jednorodzinnych, wzmacnia pozycję tego regionu Gliwic, czyniącą go wygodnym do zamieszkania. Za realizację inwestycji odpowiednia lokalna firma New Construction Concept. Pierwsze mieszkania powinny być oddane do użytku pod koniec 2020 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, pola wymagane są oznaczone *