Nowe nieruchomości komercyjne, Rynek pierwotny

Officyna w Gdańsku

0

Gdańsk Wrzeszcz od kilku lat staje się biurowym centrum Trójmiasta. Stale budowane są kolejne obiekty użytkowe, które zapewniają nowe powierzchnie biurowe. A zapotrzebowanie na nie cały czas rośnie, gdyż na Pomorzu otwierają swoje siedziby polskie i międzynarodowe firmy. Wśród najnowszych inwestycji biurowych w Gdańsku należy wymienić budynek Officyna, który realizowany jest w dwóch etapach. Pierwszy niedawno zakończył się, a cały kompleks ma być oddany do użytku na początku 2021 roku. Inwestorem jest firma deweloperska Torus.

W pierwszym etapie inwestycji do użytku trafiło aż 5 tys. metrów kwadratowych powierzchni najmu, z czego zdecydowana większość to strefy biurowe. Docelowo powstanie blisko 7,3 tys. mkw nowoczesnej powierzchni użytkowej. Całość zastała zaprojektowana przez biuro APA Wojciechowski Architekci. Budynek liczyć będzie pięć kondygnacji i posiada certyfikat amerykańskiego systemu LEED na poziomie Gold, co czyni go niezwykle prestiżowym. Co ciekawe, budynek z pierwszego etapu udało się ukończyć szybciej niż pierwotnie planowano.

materiały dewelopera

Officyna powstaje przy al. Grunwaldzkiej w Gdańsku w dawnym miejscu siedziby firmy Chemia. Nowy budynek biurowo-usługowy doskonale dopasowuje się do pozostałych gdańskich biurowców – prosta bryła, dużo przeszkleń i stonowana kolorystyka. Parter Officyny wypełnią różne lokale usługowe, m.in. restauracje i sklepy. Na wyższych piętrach funkcjonować będą biura różnych firm. O tym, jakie przedsiębiorstwa wprowadzą się na Wrzeszcz, zarządca jeszcze nie mówi.

Zgodnie zapotrzebowaniem przyszłych pracowników i petentów, budynek posiadać będzie wyznaczone miejsca parkingowe. Część znajdować się będzie w garażu podziemnym, ale większość dostępna będzie wokół budynku, gdzie zaplanowano stworzeniu parkingu na kilkadziesiąt samochodów. Ponadto nie zabraknie miejsc postojowych dla rowerów, które stanowią obecnie najmodniejszy sposób dojazdu do pracy. Najemcy Officyny będą mogli też korzystać z dedykowanej szatni, a na czwartym piętrze budynku dostępny będzie specjalny taras widokowy. Wszystkie te elementy sprawiają, że Officyna doskonale wpasuje się w program szerokiej rewitalizacji Wrzeszcza, które staje się jedną z najważniejszych dzielnic całego Trójmiasta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, pola wymagane są oznaczone *