Nowe nieruchomości komercyjne, Rynek pierwotny

Nowy Targ we Wrocławiu

0

Nowy Targ w centrum Wrocławia to najnowsza inwestycja biurowa, która od kilkunastu miesięcy powstaje i budzi zainteresowanie mieszkańców miasta. Nowoczesny budynek przy głównym wrocławskim placu ma zapewnić więcej przestrzeni użytkowej dla różnych firm. Ma być on gotowy już za kilka miesięcy. Projekt architektoniczny przygotowało biuro Maćków Pracownia Projektowa, a wykonawcą inwestycji jest firma Skanska. W pobliżu Nowego Targu znajduje się m.in. Urząd Miasta i budynek Golden House, w planach jest już budowa kolejnego biurowca Centric.

Nowy biurowiec o nazwie Nowy Targ zostanie wybudowany na terenie dawnych obiektów usługowych – Naviga i Navicentrum, powstałych na przełomie lat 60. i 70 i dlatego zburzono je, by móc postawić w tym miejscu bardziej nowoczesny budynek. Atrakcyjny wygląd ma cieszyć oczy przechodniów i przyciągać uwagę inwestorów. Geometryczna bryła z symetrycznie podzielonymi pomieszczeniami ma spójnie łączyć się z szachownicą na placu oraz okolicznymi budowlami w modernistycznym stylu. Jasna, niemal biała elewacja, stalowe wykończenie i duże przeszklenia tworzą bardzo współczesną budowlę.  Budynek jest przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, rodziców z dziećmi, seniorów oraz obcokrajowców, którzy nie znają języka polskiego.  Posiada też specjalny system operacyjny do zarządzania budynkiem, by obsługiwanie go było niemal w całości zautomatyzowane.

materiały inwestora

Powierzchnia użytkowego biurowca wynosi prawie 22 tysiące metrów kwadratowych. Obiekt budowany jest w wykorzystaniem najnowszych technologii i posiadać będzie Certyfikat LEED Platinum. Wykonawca zaplanował 10 lokali o charakterze użytkowym. Siedem kondygnacji naziemnych i dwie podziemne zapewnią wygodną przestrzeń dla różnych form działalności. Ponadto przestronny parking na 195 samochód pozwoli na swobodne korzystanie z biurowca. Wstępnie, oddanie do użytku Nowego Targu zaplanowano na koniec sierpnia 2019 roku.  Wśród najemców, którzy zdecydowali się na ulokowanie swoich biur, jest lokalna firma z branży IT, który zajmować będzie całe piętro budynku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, pola wymagane są oznaczone *