Nowe mieszkania, Rynek pierwotny

Nowy Nikisz w Katowicach

0

Katowice rozwijają się na różnych polach gospodarki. Również branża deweloperska prowadzi różnorodne projekty w modnych dzielnicach stolicy Śląska. Kolejna ciekawa inwestycja powstaje w Nikiszowcu i ma nawiązywać do zabytkowej architektury Katowic. Nowy Nikisz wyróżniać się będzie czerwoną cegłą i atrakcyjnym wykończeniem.

Nowe osiedle mieszkalne powstanie tuż obok hali Jantor przy skrzyżowaniu ul. Szopienickiej z Nałkowską. Projekt przewiduje budowę dwóch budynków. Za realizację inwestycji odpowiada firma Martom, która wcześniej budowała osiedla mieszkalne w Gliwicach, Zawierciu i Krakowie. Nowy Nikisz to bardziej kameralny kompleks z ofertą na około 100 mieszkań, głównie dwu i trzypokojowych. Aczkolwiek w planach inwestycji są mieszkania o różnych metraż – najmniejsze liczyć będą około 33 metry kwadratowe, kolejne 53 i 68 mkw, a największe ponad 70 metrów kwadratowych. Różnorodność powierzchni zapewni wygodę dla różnych grup klientów.

wizualizacja: mat. prasowe

Nazewnictwo osiedla może wprowadzać mieszkańców Katowic w błąd, bo przypomina wyczekiwane osiedle Nowy Nikiszowiec, które budowane jest w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus. Tamtejsza mieszkania będą prezentować się zupełnie inaczej, a budynki nie będą wykonane z czerwonej cegły. Nowy Nikisz ma być gotowy już w połowie 2021 roku.  Atrakcyjne cena na poziomie 5,5 tys. zł sprawia, że już teraz nie brakuje chętnych na zakup nowych nieruchomości. Niemniej najdroższe lokale będą kosztować około 7 tys. zł. Wokół osiedla powstaną też dedykowane parkingi. Koszt jednego miejsca postojowego szacowany jest na 10 tys. złotych.

Wszystkie mieszkania oferowane będą w stanie deweloperskim. Piękne, przeszklone balkony będą oferować wspaniałe widoki na okolice, a rozwinięta infrastruktura zapewni wygodę mieszkania w nowym kompleksie. Jednakże mieszkańcy okolicznych domów nie cieszą się na kolejne osiedle mieszkalne, które zabierze cenną przestrzeń w Nikiszowcu. Wiele osób woli rozwijać strefę rekreacyjną dzielnicy, np. poprzez budowę boiska do gry. Nowe mieszkania wiążą się z wzrostem ruchu kołowego i jeszcze większymi korkami, która stanowią największą obawę obecnych mieszkańców dzielnicy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, pola wymagane są oznaczone *