Nowe mieszkania, Nowe nieruchomości komercyjne, Rynek pierwotny

Nowe inwestycje w Rzeszowie

0

Rzeszów wzbogaci się o nowy budynek użyteczności publicznej. W miejscu biurowca Elektromontażu firma DevelopRes, będąca właścicielem działki, zamierza wybudować nowoczesny obiekt mieszkalno-usługowego. W pierwszej kolejności niezbędna jest rozbiórka obecnego budynku, która ma nastąpić na przełomie 2022 i 2023 roku, dlatego nowa inwestycja będzie gotowa dopiero za kilka lat. Niemniej wstępny projekt architektoniczny mieszkańcy Rzeszowa mogli już zobaczyć.

Charakterystyczny niebiesko-biały biurowiec niebawem zniknie z mapy Rzeszowa. W jego miejscu przy ulicy Słowackiego powstanie wielopiętrowy budynek mieszkalno-usługowy. Deweloper w pierwszej fazie zamierza wybudować część apartamentową. Jeżeli uda mu się wykupić okoliczne tereny będzie miał możliwość wybudowania strefy usługowej oraz przestronnego parkingu. Wygodne mieszkania, które powstaną staną się zapleczem pod wynajem, którego do tej pory brakowały w stolicy Podkarpacia.

fot. mapy Google

Historia biurowca Elektromontażu sięga średniowiecznych czasów, gdyż powstał on na tyłach zabytkowego Zespołu Klasztornego Pijarów z XVIII wieku. Teraz całość zostanie zburzona, aby mógł powstać nowoczesny kompleks o podobniej wysokości. Firma Elektromontaż, która obecnie prowadzi działalności przy ulicy Słowackiego jest w trakcie budowy nowej siedziby nieopodal ulicy Baczyńskiego. Przeniesie do nowego miejsca ma nastąpić pod koniec 2022 roku, dlatego z wyburzaniem obiektu trzeba będzie wstrzymać się kilkanaście miesięcy.

Nowy wieżowiec nie jest jedyną inwestycją, jaką realizuje firma DevelopRes. Zaledwie kilkaset metrów dalej, przy ulicy Szpitalnej powstaje inny budynek usługowy o bardzo ciekawy kształcie pieca garncarskiego. Wykonawca stawia na nowoczesne aranżacje. W przypadku nowego kompleksu przy ulicy Słowackiego również zostanie zastosowany nietypowy design. Prosty kształty, industrialne wykończenie oraz liczne przeszkalania stworzą nowoczesny kompleks w centrum Rzeszowa. Jego dogodne położenie z pewnością przyciągnie klientów i najemców.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, pola wymagane są oznaczone *