Wiadomości i statystyki

Najdroższe mieszkania w Polsce

0

Średnie ceny nieruchomości są obecnie bardzo wysokie, jednak to nic w porównaniu do tego, ile kosztują najdroższe apartamenty w Polsce. Ich wartość wynika między innymi ze szczególnych cech, jakie nieruchomości te posiadają.

Na wysokie ceny nieruchomości wpływ ma kilka czynników. Pierwszym z nich jest lokalizacja, standard wykończenia z dbałością o szczegóły, a także udogodnienia, których nie ma w nieruchomościach mieszkaniowych sprzedawanych na masową skalę. I tak w najdroższych apartamentowcach znaleźć można, poza obszernym miejscem w hali garażowej, np. prywatny basen, saunę, czy siłownię lub wszystko to łącznie. Dodatkowo mieszkańcy mogą mieć do dyspozycji konsjerża, który jest w budynku przez całą dobę.

fot. Radek Kołakowski – Praca własna, CC0, https://commons.wikimedia.org/

Jednak to, co czyni nieruchomość wyjątkową i niepowtarzalną jest jej lokalizacja, szczególnie taka z atrakcyjnym widokiem. Przykładem jest apartament w wieżowcu Sky Tower we Wrocławiu położony na 45 piętrze, z którego rozciąga się panorama na całe miasto. Z lokalu w Krakowie na Placu na Groblach rozpościera się widok na Wawel i Wisłę, a z gdyńskiego Sea Towers, poza panoramą miasta, morza i portu, przy dobrej pogodzie zobaczyć można nawet Hel.

Jednak i tak najdroższym apartamentem w Polsce jest obecnie apartament w Złotej 44 w Warszawie, położony w budynku, który jest najwyższym w Unii Europejskiej budynkiem przeznaczonym wyłącznie do celów mieszkaniowych. Jarosław Krawczyk z serwisu Otodom mówi „cena całkowita to jakieś 42,2 mln zł, czyli bagatela 10 mln euro. Za takie pieniądze można nie tylko pochwalić się posiadaniem lokum w najbardziej prestiżowym budynku w kraju, ale również sąsiedztwem chociażby Roberta Lewandowskiego”.

Kolejne najdroższe apartamenty również znajdują się w Warszawie, można je nabyć za jedyne 12 mln. zł.
Apartamenty w cenie kilku milionów znajdziemy na największych rynkach nieruchomości. Poza wspomnianą Warszawą i Wrocławiem, podobne mieszkania znajdują się również w Krakowie, Gdańsku, Sopocie i Gdyni. Sopot, mimo iż jest miastem stosunkowo niewielkim, od lat plasuje się na najwyższych miejscach pod względem cen nieruchomości. Wynika to między innym z deficytu gruntów pod nowe inwestycje, przy niesłabnącym zainteresowaniu kupujących.

Dlatego też deweloperzy, którym uda się znaleźć działkę pod budowę, decydują się na inwestycje z segmentu Premium, gdzie cena za metr kwadratowy przekracza nawet 20 tys. zł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, pola wymagane są oznaczone *