Porady dla deweloperów, Wiadomości i statystyki

Na co zwracają największą uwagę osoby kupujące mieszkanie?

0

Zakup mieszkania to inwestycja na długie lata. Jest to jednocześnie jedna z największych życiowych decyzji. Jak się okazuje, dla osób szukających lokum nie liczy się tylko jego cena. Jest ona ważnym czynnikiem, jednak kupujący zwracają uwagę na szereg innych rzeczy.

Najczęściej o wyborze decyduje lokalizacja. Badania przeprowadzone przez firmę ARC Rynek i Opinia pokazują, że w 2017 roku aż 91% badanych brało pod uwagę właśnie lokalizację nieruchomości. To od niej często zależy też cena lokalu i jego atrakcyjność.

Flynt/bigstockphoto.com

Ważny jest dostęp do szkół, przedszkoli, urzędów, banków, komunikacja z centrum miasta i jego obrzeżami, czas dojazdu do miejsc, w których najczęściej się bywa. Dla kupujących często ważne jest też to, czy w okolicy znajduje się dużo terenów zielonych. Osoby aktywne często stawiają na bliskość tras rowerowych i ścieżek spacerowych, aby móc aktywnie wypoczywać.

Na drugim miejscu znalazła się cena, a dopiero na kolejnych metraż mieszkania, liczba pokoi i położenie mieszkania w budynku.

Dla coraz szerszego grona ważne jest także bezpieczeństwo. Chodzi tu o to, czy osiedle jest ogrodzone, czy znajduje się na nim monitoring lub ochrona, czy mieszkanie wyposażone jest w wideodomofony. Coraz częściej ważne są także różnego rodzaju inteligentne rozwiązania zastosowane w mieszkaniu, ekonomia użytkowania i ekologia.

Dla potencjalnych nabywców ważna jest też ciekawa architektura budynku, dobrze zaaranżowane części wspólne, ciekawe rozwiązania dla mieszkańców takie jak miejsca do zabawy z dziećmi, place miejskie, tereny zielone, miejsca dprzeznaczone do wypuczynku dla mieszkańców, miejsca parkingowe oraz standard lokalu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, pola wymagane są oznaczone *