Wiadomości i statystyki

Mieszkania wielopokojowe wciąż popularne

0

Mieszkań wielopokojowych w Polsce nie brakuje. A jednak, większe rodziny o wiele chętniej wprowadzają się do domków jednorodzinnych albo bliźniaków. Pojawia się zatem pytanie, kto kupuje mieszkania, w których liczba pokoi jest większa niż standardowo?

Kto mieszka w dużych mieszkaniach?

Większość dużych rodzin interesuje się raczej ofertami zakupu domku, ze względu na to, że oprócz dużej powierzchni i większej ilości pokoi, mają one również większy bądź mniejszy ogródek. A jednak, na rynku wciąż pojawia się sporo ofert mieszkań wielopokojowych, które – wydawać by się mogło – przeznaczone są głównie dla rodziców posiadających kilkoro dzieci. Któż inny bowiem miałby interesować się takimi nieruchomościami?

Marketing w branży deweloperskiej

 

 

Okazuje się, że chętnych nie brakuje, a są to głównie inwestorzy, którzy w dłuższej perspektywie zamierzają wynajmować owe mieszkania. Często wręcz remontują je w ten sposób, że jeszcze zwiększają liczbę pokoi – by więcej najemców mogło mieszkać w jednym lokalu. Wówczas mogą zażądać wyższego czynszu. Studenci natomiast nie są wybredni – wystarczy im ciasny pokój – byle był wynajęty „na własność”.

Kolejną grupą ludzi zainteresowanych najmem mieszkań wielopokojowych są właściciele niewielkich firm. Takie lokale doskonale sprawdzają się do prowadzenia działalności gospodarczej. Jest to o wiele tańsze rozwiązanie niż wynajmowanie przestrzeni biurowej w budynkach przeznaczonych tylko do tego celu. Nie ma bowiem sensu płacić za czynsz w biurowcu, skoro można wziąć kredyt i te same pieniądze wydawać na miesięczną ratę za nieruchomość, która wejdzie do majątku firmy.

Ceny mieszkań wielopokojowych

Nie ma tu dobrej odpowiedzi – wszystko zależy od lokalizacji, liczby pokojów, metrażu całego mieszkania, jego stanu i innych udogodnień. Co ciekawe, w stolicy najniższa kwota, jaką należy zapłacić za wielopokojowe mieszkanie wynosi 440 000 złotych. Jest ono podzielone na 6 pomieszczeń. Rekordowo wysoka cena za 7 pokoi w Warszawie to natomiast ponad 20 milionów złotych. Jest to zaskakująco wysoka kwota, jednak nie powinna dziwić – mowa o ogromnym apartamencie w samej stolicy. W innych, nawet dużych, miastach Polski ceny są nieco niższe – od 419 000 złotych do 6,5 miliona złotych.

Mieszkania wielopokojowe wciąż są popularne. Jednak, ku zaskoczeniu, nie interesują się nimi wielodzietne i wielopokoleniowe rodziny. Z ofert zakupu korzystają raczej inwestorzy oraz firmy. Nieruchomości takie wykorzystywane są przez nich na wynajem albo jako lokale biurowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, pola wymagane są oznaczone *