Nowe nieruchomości komercyjne

Malta Office Park w Poznaniu

0

Poznań to miasto licznych inwestycji biurowych. Kilka lat temu powstał tam zespół budynków o nazwie Malta Office Park, które stale stanowi cenne miejsce do wynajęcia powierzchni biurowej. Kompleks oddano do użytku w 2011 roku, ale nieustannie zgłaszają się nowe firmy, które chcą wynająć w nim biura. Wynika to z atrakcyjnej lokalizacji i funkcjonalnego układu pomieszczeń. Ponadto najemcy mają do dyspozycji pawie 600 miejsc parkingowych na parkingach podziemnym i naziemnym.

Malta Office Park położona jest w dzielnicy Nowe Miasto przy ulicy Baraniaka 88. Często kompleks nazwany jest Parkiem Biurowym Malta. Prace budowlane nad tą inwestycją rozpoczęto już w sierpniu 2007 r. Trwały cztery lata i zakończyły się pod koniec 2011 roku. W skład Malta Office Park wchodzi 6 biurowców najwyższej klasy A, cztery 5-kondygnacyjne oraz dwa 6-kondygnacyjne. Łącznie do dyspozycji okolicznych przedsiębiorstw jest aż  31 tys. metrów kwadratowych powierzchni użytkowej.

fot. Echo Investment

Inwestycja została zaprojektowane przez zespół architektów z pracowni Litoborski oraz Marciniak Biuro Architektoniczne. Deweloperem jest natomiast firma Echo Investment. W bliskiej odległości od Malta Office Park mieszczą się inne budynku użytkowe, m.in. budynek ATAL Malta oraz Galeria Malta, co czyni okolice bardzo rozwiniętą pod względem usługowym i handlowym. Poznański kompleks biurowy sygnuje się certyfikatem BREEAM In-Use z oceną Very Good, co stawia go w gronie najnowocześniejszych inwestycji tego rodzaju. W budynkach zastosowano też liczne udogodnienia technologiczne, by korzystanie z nich było jak najwygodniejsze.

Charakterystyczne proste, prostokątne bryły z dużymi oknami i mieniącą się elewacją sprawiają, że każdy zwraca uwagę na budynki Malta Office Park. Również w środku dominuje minimalizm i prostota, by każdy najemca mógł swobodnie dopasowywać swoją siedzibę do własnych upodobań. Nic więc dziwnego, że biurowce na Malcie, pomimo upływu lat, są najpopularniejszym miejscem wśród firm poszukujących powierzchni użytkowej. Swoje siedziby mają w tutaj międzynarodowe koncerny, m.in. IKEA, Roche, McKinsey EMEA. Niedawno do ich grona dołączył BNP Paribas Real Estate Poland.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, pola wymagane są oznaczone *