Sprzedaż nieruchomości, Wiadomości i statystyki

Lato – dobry czas na szukanie nieruchomości

0

Sezon wakacyjny nie dla wszystkich oznacza urlop. Przede wszystkim nie dla deweloperów, którzy prześcigają się w wymyślaniu atrakcyjnych ofert, aby zwabić klientów.

Kiedyś wakacje kojarzyły się z zastojem na rynku nieruchomości. Jednak, jak zauważają eksperci, trend ten powoli się zmienia. Urlopy coraz częściej zamiast na wyjazd wykorzystujemy na poszukiwanie atrakcyjnych nieruchomości, mając nadzieję, że reszta potencjalnych kupujących właśnie odpoczywa na plaży.

PRImageFactory/bigstockphoto.com

Deweloperzy chcą to wykorzystać, urozmaicając swoje oferty o bezpłatne garaże, komórki lokatorskie czy promocje cenowe. Jednak chyba najatrakcyjniejszą ofertę dla swoich klientów przygotowała firma Albert Invest, budująca na warszawskich Jeziorkach inwestycję Modern House. Deweloper daje klientom bon na 10 tys. zł do wykorzystania na letni wyjazd. Klient będzie mógł go zrealizować po zakupie domu.
Natomiast BS Deweloper budujący w Rzeszowie osiedle przy ulicy Senatorskiej, daje darmowy ogródek do mieszkania na parterze i dodatkowe miejsce postojowe dla lokali na wyższych piętrach. Inne firmy oferują sezonowe obniżki na same mieszkania, albo pomieszczenia dodatkowe, tj. piwnice i komórki lokatorskie, czy garaże i miejsca postojowe.

Lato, urlop i większa ilość wolnego czasu sprzyjają poszukiwaniom wymarzonej nieruchomości. Klienci mają więcej czasu na przeglądanie ofert, dlatego też w ostatnim czasie deweloperzy zauważyli zwiększoną aktywność kupujących. Dodatkowo uaktywnia się wówczas kolejna grupa potencjalnych klientów – rodziców, którzy szukają dla swoich dzieci mieszkania na studia.

Wakacje to również okres na poszukiwanie mieszkań przez inwestorów, którzy w ostatnim momencie zdecydowali się na zakup mieszkania na wynajem i chcą jak najszybciej ulokować w nim najemców. Jest to z kolei okazja dla osób sprzedających nieruchomości na rynku wtórnym, szczególnie takie, do których można się od razu wprowadzić. Inwestorzy tacy chcą bowiem zacząć osiągać zyski z najmu możliwie najszybciej, więc szukają mieszkań nie wymagających remontu. Poza tym po sezonie letnim do dużych miast wracają studenci, a to kolejna potencjalna grupa najemców, w których celują inwestorzy. Wakacje są więc dla nich dobrym czasem na poszukiwanie lokalu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, pola wymagane są oznaczone *