Nowe mieszkania, Rynek pierwotny

Inwestycja przy ul. Wańkowicza w Krakowie

0

Rozpoczęła się budowa nowej inwestycji na terenie Krakowa. W ciągu najbliższych kilkudziesięciu miesięcy przy ul. Wańkowicza zostanie wybudowanych aż siedem budynków wielorodzinnych, które zasilą zbiory gminnych lokali mieszkalnych. Plany budowlane przewiduje powstanie aż 165 mieszkań, a także nowych lokali usługowych, placów zabaw czy zielonych stref rodzinnej rekreacji.

Realizacją nowej krakowskiej inwestycji zajmuje się firma DOMBUD SA. Ze względu na sąsiedztwo zabytkowych obiektów wszystkie prace budowlane będą nadzorowane przez archeologów i konserwatora zabytków. Ich ukończenie przewidywane jest jeszcze w 2021 roku. Siedem nowoczesnych budynków stworzy prawie 7 tys. metrów kwadratowych powierzchni użytkowej, co przełoży się na 165 lokali mieszkalnych oraz blisko 100 miejsc parkingowych i kilka punktów usługowych.

materiały inwesotra

Wykonawca projektu podkreśla, że niemal 44 proc. całego terenu pod inwestycję zostanie wykorzystane do stworzenia nowych zielonych stref do aktywnego wypoczynku. Ponadto cała zabudowa nawiązywać będzie do obecnej w rejonie ul. Wańkowicza architektury. Nieopodal znajdują się ważne zabytki takie jak dworek Jana Matejki i kościół Znalezienia i Podwyższenia Krzyża Świętego, dlatego budynki nie mogą być krzykliwe i zbyt nowoczesne. Całe osiedle wyposażone będzie w miejski system ciepłowniczy i wszelkie udogodnienia infrastrukturalne.

Przedsiębiorstwo DOMBUD SA. szacuje wartość kontaktu wraz z układem drogowym na przeszło 30 mln zł. Wato dodać, że osiedle gminne Wańkowicza jest jedną z kilku inwestycji przygotowanych rzez Zarząd Inwestycji Miejskich. Jeszcze większe jest krakowskie osiedle Przyzby, gdzie budowanych jest 357 mieszkań komunalnych. Dzięki temu lista osób oczekujących na gminne lokale stale się zmniejsza. A za sprawą budowy również lokali użytkowych, gdzie otwierane są sklepy, żłobki czy biblioteki realizowane są inne, równie ważne potrzeby społeczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, pola wymagane są oznaczone *