Nowe mieszkania, Rynek pierwotny

Inwestycja Meteos we Wrocławiu

0

Nietypowe osiedle zostanie wybudowane we Wrocławiu. Osiedle Meteos posiadać bowiem będzie lokalną stację meteorologiczną. Specjalna aparatura zostanie zamontowana na dachu jednego z budynków i będzie monitorować wszelkie zjawiska pogodowe. Inwestycja na wrocławskich Sołtysowicach realizowana jest przez firmę Comodomo, która na swoim koncie ma już cztery inwestycje w stolicy Dolnego Śląska.

Kameralne osiedle przy ul. Poprzecznej składać się będzie z dwóch trzypiętrowych budynków. W pierwszym zaplanowano 50 mieszkań, w drugim tylko 27.

wizualizacja dewelopera

Dostępne mieszkania liczyć będą od 30 do 61 metrów kwadratowych, co pozwoli dopasować metraż do różnych grup klientów.  Mieszkańcy będą mieli do dyspozycji komórki lokatorskie oraz miejsca postojowe na parkingach przy budynkach. Wszystkie mieszkania posiadać będą wygodne balkony, a lokale na parterze modne ogródki. Największa działka rekreacyjna ma niemal 300 mkw. Pierwszy budynek ma być gotowy w 2021 roku, drugi około rok później. Chętnych na nowe mieszkania we Wrocławiu nie brakuje, dlatego większość nieruchomości jest już sprzedanych.

Wykonawca bardzo dużą wagę przykłada do jakości i atrakcyjności wizualnej kompleksu. Budynki odznaczać się będą delikatną, jasnoszarą elewacją oraz dużymi oknami, które zapewnią dużo naturalnego światła w mieszkaniach. Prosta bryła i eleganckie wykończenie dopełni roślinność, której nie zabraknie wokoło obu budynków.

Obecność stacji meteorologicznej na dachu pozwoli dokładniej badać pogodę we Wrocławiu. Czułe urządzenie monitorować będzie siłę wiatru, wilgotność oraz temperaturę. Montaż stacji w tym miejscu nie jest przypadkowy, bo lokalizacja Osiedla Meteos, która jest jego niewątpliwym atutem, umożliwia wykonywanie rzetelnych pomiarów meteorologicznych. Ponadto w pobliżu kompleksu znajduje się plac Grunwaldzki, Centrum Handlowe Młyn oraz liczne sklepy, szkoły i restauracje.

Firma Comodomo ma na swoim koncie cztery ważne inwestycje we Wrocławiu, m.in. willowe osiedle Quadrini. Osiedle Meteos będzie kolejną realizacją w portfolio spółki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, pola wymagane są oznaczone *