Nowe nieruchomości komercyjne, Rynek pierwotny

Inwestycja Format w Gdańsku

0

Najbliższe 1,5 roku przyniesie w Gdańsku nowy budynek biurowy. Deweloper Torus zdecydował się nieopodal dworca Gdańsk Oliwa postawić kolejny nowoczesny budynek. Biurowiec wzbogaci ul. Droszyńskiego i będzie oferował nowoczesne powierzchnie biurowe. Oddanie do użytku planowane jest na drugi kwartał 2021 roku.

Spółka Torus wybudowała w Gdańsku popularną Alchemię, która jako ultra nowoczesne miejsce przyciąga najbardziej znane firmy, by właśnie tu uruchamiały swoje siedziby. Nowy budynek o nazwie Format ma stać się kolejnym tego typu punktem na mapie Gdańska.  Do dyspozycji najemców będzie blisko 16 tys. metrów kwadratowych powierzchni. Pomieszczenia będzie można ze sobą łączyć, by stworzyć otwarte strefy biurowe. Format liczyć będzie pięć kondygnacji naziemnych i dwie podziemne. Lokale na parterze zostaną zaadaptowane na lokale usługowe i gastronomiczne. Wykonawca przewidział w hali podziemnej liczne parkingi samochodowe i rowerowe oraz prysznice i szafki dla pracowników. Budynek liczyć będzie 19 metrów wysokości, a aranżacja będzie nawiązywać do pozostałych inwestycji. Liczne przeszkalania, cegła i jasna dodatki – taki projekt architektoniczny powstał w warszawskiej pracowni APA Wojciechowski.

wizualizacja: APA Wojciechowski, materiały prasowe inwestora

Ze względu na duże zainteresowanie podobnymi obiektami inwestor już na tym etapie zaplanował parking przy budynku dla kontrahentów. Liczyć on będzie 85 miejsc postojowych, by nie zwiększać problemu korków w tej dzielnicy stolicy Pomorza. Minimalna liczba zewnętrznych miejsc parkingowych, zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, ma ułatwić poruszanie się w tym rejonie.

Dodatkowym rozwiązaniem ma być specjalne przejście między dworcem Gdańsk Oliwa a budynkiem Format. Deweloper w porozumieniu z przewoźnikiem Szybkiej Kolei Miejskiej chce zbudować nadziemne przejście na peron pociągów miejskiej. Dodatkowo Torus chce zaangażować się w budowę nowych boisk do siatkówki i koszykówki na okolicznych terenach, by jeszcze bardziej uatrakcyjnić otoczenie nowej inwestycji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, pola wymagane są oznaczone *