Nowe mieszkania, Nowe nieruchomości komercyjne, Rynek pierwotny

Inwestycja Dawna Poczta w Gdańsku

0

Inwestycja Dawna Poczta znajduje się w gdańskiej dzielnicy Wrzeszcz, przy ul. Mickiewicza. Za jej realizację odpowiada Euro Styl z Grupy Dom Development. Zakończenie inwestycji planowane jest na III kwartał 2021 r.

Jednym z elementów inwestycji ma być odrestaurowany zabytkowy gmach poczty, w którym znajdzie się 5 dwupoziomowych loftów o powierzchni od 38,10 mkw. do 108,91 mkw. Oprócz tego mają się tam znaleźć dwa nowe czteropiętrowe budynki z 92 mieszkaniami o powierzchni od 25,44 mkw. do 108,91 mkw. oraz 9 lokalami usługowymi. W inwestycji zaplanowano także 102 miejsca garażowe i 101 komórek lokatorskich. Sprzedaż 97 lokali właśnie ruszyła.

fot. materiały inwestora

Jeśli chodzi o budynek poczty, podjęto starania, by odnowić go z dbałością o szczegóły i nawiązać do jego dawnej formy. Budynek ma więc mieć charakterystyczny, stalowo-szklany, czterospadowy dach, a także duże okna ze szprosami i ceglaną elewację. Natomiast nowe budynki mają się charakteryzować dużymi przeszkleniami i nowoczesną formą. Budynki, dzięki konsultacjom z Fundacją Integracja, będą dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych (m.in. szerokie przejścia umożliwiające przejazd wózkiem, nawigacja głosowa w windach, oznaczenia pismem Braille’a).

Między budynkami znajdzie się zielone patio. Na nim stanie stalowa rzeźba zatytułowana „W nim jesteś” autorstwa trójmiejskiego artysty o pseudonimie Elvin Flamingo.

Inwestycja wyróżnia się także dobrą lokalizacją. W pobliżu znajdują się linie autobusowe i tramwajowe, a do dworca kolejowego Gdańsk Wrzeszcz można dojść w 15 minut. W okolicy Dawnej Poczty jest też wiele sklepów, kawiarni, restauracji, punktów usługowych i placówek edukacyjnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, pola wymagane są oznaczone *