Nowe nieruchomości komercyjne, Rynek pierwotny

Galeria Północna w Warszawie

0

Galeria Północna, zwana też Galerią Białołęka, to największa stołeczna inwestycja handlowo-usługowa na Tarchominie. Obiekt ten, którego inwestorem jest firma GTC, mieści obecnie 64 tys. m kw. powierzchni handlowej (niemal tyle, co Galeria Mokotów).

Jego wyróżniki to 11-salowe kino, plac zabaw dla dzieci, 2300 miejsc parkingowych, centrum fitness oraz zielony dach z ogrodem. Na zakupy będzie można się tam udać już w trzecim kwartale 2017 roku.

fot. materiały dewelopera

Całkowita powierzchnia tego trzykondygnacyjnego budynku usługowo-handlowego sięga ponad 202 tys. metrów kwadratowych, a użytkowa niemal 98 tys. metrów kwadratowych, z czego największa część to 64 tys. metrów kwadratowych powierzchni handlowo-usługowej dla 220 sklepów i punktów usługowych. W podziemiach znajdą się dwa poziomy z parkingiem dla ponad 2 tys. samochodów. Na szczycie budynku powstał ogólnodostępny ogród, potwierdzający to, że galeria jest przyjazna dla środowiska.

Gmach Galerii Północnej zaprojektowali architekci z pracowni APA Wojciechowski. Sam projekt deweloperski to dzieło spółki Globe Trade Centre (GTC) z siedzibą w Warszawie, natomiast firma budowlana Unibep została jego generalnym wykonawcą. W najbliższej okolicy znajduje się gmach Ratusza Gminy Warszawa – Białołęka, a także Osiedle Uroczy Zakątek i Osiedle Szmaragdowe. Koszt inwestycji szacuje się na około 160 milionów euro. Obecnie powierzchnia tej galerii jest już w 80% skomercjalizowana.

Warto podkreślić, że Galeria Północna to również miejsce przyjazne środowisku, gdyż otrzymała certyfikat LEED (Leadership in Energy & Environmental Design). Świadczy to o tym, iż jest budynkiem pozwalającym na oszczędność zasobów i ma pozytywny wpływ na zdrowie mieszkańców Białołęki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, pola wymagane są oznaczone *