Nowe nieruchomości komercyjne, Rynek pierwotny

Forest – inwestycja biurowa w Warszawie

0

W Warszawie budowana jest kolejna ciekawa inwestycja użytkowa. Będzie to nowoczesny kompleks biurowców Forest, który powstanie przy ulicy Burakowskiej 14, nieopodal centrum handlowego Arkadia i Ronda Zgrupowania AK „Radosław”. Za jego realizacja odpowiada firma HB Reavis. Nietuzinkowy projekt architektoniczny przygotowała pracownia HRA Architekci. Nowe kompleks ma wzbogacić Warszawę o 78 tys. metrów kwadratowych eleganckiej  powierzchni biurowej.

Rejon pomiędzy Śródmieściem, Wolą i Żoliborzem cieszy się dużą popularnością wśród inwestorów. W tej lokalizacji wybudowano już jeden znany kompleks biurowy – Varso. Ze względu na zapotrzebowanie przedsiębiorców powstanie kolejny. Inwestycja Forest składać się będzie z trzech budowli, 120-metrowej wieży oraz dwóch mniejszych biurowców o 6 i 8 piętrach. Co istotne, pośród budynków zaplanowano place rekreacyjne pełne zieloni, by stworzyć miejsce tętniące życie nie tylko w czasie funkcjonowania biur.

materiały inwestora

Forest, jak sama nazwa wskazuje, nawiązuje do lasu. Bujna roślinność ma zapewnić komfort i odpoczynek pośród miejskiej przestrzeni. Otwarty teren z różnymi gatunkami drzew i krzewów oraz oczka wodne sprawią, że będzie można tu spacerować, a zimą nawet jeździć na łyżwach. Inwestor ma w planach stworzenie również zaplecza gastronomicznego oraz pawilonu handlowo-usługowego. Nowością w budynkach biurowych są balkony i loggie, a na dachach mają powstać przestronne tarasy, by pracownicy mogli w wygodny sposób podziwiać okolicę.

Idą z duchem czasu HB Reavis chce również stworzyć mini-szklarnie do uprawy warzyw i ziół oraz miejsca schronienia dla ptaków i owadów. Rozwiązania te uczynią kompleks Forest jedynym z najnowocześniejszych w kraju, a mając do dyspozycji aż 78 000 mkw powierzchni można stworzyć unikatowe centrum biznesu. Atutem inwestycji jest również dogodna komunikacja ze wszystkimi dzielnicami stolicy. Nie zbraknie też miejsc postojowych dla samochodów pracowników i kontrahentów oraz parkingu na prawie 250 rowerów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, pola wymagane są oznaczone *