Wiadomości i statystyki

Drożeją mieszkania w Trójmieście

0

Zainteresowanie nowymi mieszkaniami sprawia, że branża nieruchomości rozwija się bardzo dynamicznie. Najbardziej pożądane są lokale mieszkalne w atrakcyjnych lokalizacjach, takich jak Trójmiasto.

Bliskość morza oraz różnych atrakcji turystycznych i ważnych węzłów komunikacyjnych powoduje, że nie tylko mieszkańcy Pomorza decyduje się na kupno nieruchomości w swoim regionie. Mieszkania w Trójmieście kupują osoby z różnych zakątków kraju oraz obcokrajowcy, gdyż to bardzo dobre miejsce na wynajmowanie mieszkania.

velischchuk/bigstockphoto.com

Wyższy popyt na nieruchomości sprawił, że podrożały one o 5,2 proc., co jest drugim wynikiem w kraju, po tańszym i równie atrakcyjnym województwie kujawsko-pomorskim. Jednak warto zauważyć, że największe podwyżki na poziomie nawet 14 proc. zanotowano w przypadku kawalerek w Gdańsku i Gdyni, które doskonale sprawdzają się jako apartamenty dla turystów. Średnio za metr trzeba zapłacić 6,3 tys. zł. Co istotne, tendencja wzrostowa z pewnością się utrzyma, gdyż kredyty bankowe nadal są tanie, a to bardzo ułatwia zakup nieruchomości.

Najczęściej na Pomorzu drożeją mieszkania w Gdańsku, średnio o 11,5 proc. Jednak to w Gdyni budowane są bardziej luksusowe lokale, dlatego wskaźnik za metr tutaj jest wyższy, około 7 tys. za metr kwadratowy. Takie ceny nie są przeszkodą dla zamożnych klientów z Niemiec czy Szwecji, którzy upodobali sobie Trójmiasto jako miejsce inwestowania wolnych środków finansowych. Wakacyjne apartamenty można z łatwością wynajmować turystom oraz korzystać z nich w okresie urlopu.

Nic więc dziwnego, że deweloperzy chętnie rozwijają modne projekty budowlane. Przykładem jest rejon Sea Towers w Gdyni, gdzie budowane są kolejne, ekskluzywne mieszkania, które już teraz mają chętnych. Podobnie jest w Gdańsku w okolicach Motławy, gdzie budynki apartamentowe powstają właśnie z myślą o zagranicznych klientach. Deweloperzy zdają sobie sprawę, że nieruchomości to obecnie inwestycja, i nie muszą być związane z potrzebą zamieszkania, dlatego warto dopasować nowe projekty do obecnej sytuacji. Stali mieszkańcy Trójmiasta wolą osiedlać się na przedmieściach, i to tam właśnie powstają komfortowe osiedla.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, pola wymagane są oznaczone *