Nowe nieruchomości komercyjne, Rynek pierwotny

DL Center Point III – Katowice

0

Rozpoczęły się prace budowlane nowego obiektu biurowo-usługowego w okolicy katowickiego Spodka. 12-piętrowy wieżowiec ma być gotowy już w przyszłym roku. Za jego realizuję odpowiada firma DL Invest Group, która realizowała już podobne inwestycji na Śląsku. Atrakcyjna lokalizacja z pewnością przyczyni się do popularności nowego obiektu, który oferować będzie różnorodne przestrzenie na wynajem. Projekt architektoniczny przygotowało Biuro Projektowe Ostrowscy Architekci.

Budynek o ciekawym kształcie, gdyż budowany jest na planie trójkąta, liczyć będzie 12 pięter i 2 podziemne kondygnacje garażowe. Łącznie powstanie ponad 21 tys. metrów kwadratowych powierzchni użytkowej. Wysokie okna oraz połączenie szarości i bieli sprawią, że budynek prezentować będzie niezwykle nowocześnie. Budowla z pewnością zwiększy atrakcyjność centrum stolicy Śląska i będzie stanowić strategiczny punkt na mapie aglomeracji. Wysokie tempo pracy i zastosowanie licznych rozwiązań ekologicznych pozwala szacować, że termin ukończenia budowy nastąpi w kwietniu 2021 roku. Budynek powstaje przy alei Korfantego, gdzie dawnej znajdowała się huta cynku, dlatego teren wymaga właściwego przygotowania. DL Invest Group ma doświadczenia w tego typu projektach na terenie Katowic.

materiały inwestora

Centrum biurowe przy alei Korfantego oferować będzie szereg nieruchomości na wynajem. Specjalne udogodnienia dla najemców i różne opcje zarządzania przestrzenią biurowa mają zapewniać wygodę i łatwość prowadzenie danej działalności. Budynek w głównej mierze posiadać będzie pomieszczenia biurowe, lokale usługowe dostępne będą przede wszystkim na parterze. Taki układ pozwala optymalnie wykorzystać możliwości nowego obiektu, z którego korzystać będą również okoliczni mieszkańcy. Ponadto wpłynie na wygląd dzielnicy, która od kilku lat podlega silnej rewitalizacji. Dzięki kolejnym budynkom oferującym wyspecjalizowane usługi, znaczenie tej części Katowic mocno wzrasta, bo nowoczesne budynki usługowe przyciągają klientów również spoza miasta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, pola wymagane są oznaczone *