Nowe nieruchomości komercyjne, Rynek pierwotny

Coraz więcej powierzchni biurowych

0

Nieruchomości biurowe to prężnie rozwijający się sektor branży budownictwa. W ostatnich kilku latach liczba dostępnych powierzchni biurowych wzrosła kilkukrotnie. Szczególnie w większych miastach oraz na ich obrzeżach. Najwięcej budynków użytkowych powstaje w Warszawie, Krakowie, Łodzi, Trójmieście czy Wrocławiu.

Nowe nieruchomości biurowe najczęściej wynajmowane są pod siedziby firm. Popyt na nowoczesne lokale stale się zwiększa, dlatego deweloperzy coraz śmielej realizują inwestycje w tym sektorze. Przykładem jest centrum stolicy oraz warszawska Wola, gdzie w ciągu kilkudziesięciu ostatnich miesięcy wybudowano takie budynki jak Warsaw Hub, Warsaw Spire i Generation Park. Dogodna lokalizacja oraz prestiżowe otoczenia czynią takie miejsce idealnym do rozwoju firmy. Łatwy dojazd z różnych punktów miasta i dostępność do infrastruktury to kolejne atuty nowych biurowców. Liczy się wielofunkcyjność i innowacyjność, dlatego najnowsze wieżowce wyposażone są w tarasy widokowe czy ogródki zielarskie.

Vladitto/bigstockphoto.com

Komfortowe i dogodne warunki do pracy zwiększają efektywność pracowników, dlatego istotne jest, czy w pobliżu budynku biurowego mieszczą się lokale usługowe, przedszkola i żłobki. Dużą zaletą jest też ekologiczność najnowszych biurowców. Stosuje się energooszczędne rozwiązania, a na tarasach sadzi się naturalną roślinność lub buduje pasieki dla pszczół. Poprzez takie unowocześnienia deweloperzy mogą wyróżnić swój projekt, a najemcy zyskać prestiżowy charakter dla siedziby swojej firmy.

Funkcjonalny budynek biurowy oferuje podziemne miejsca postojowe. Bez nich pracownicy i kontrahenci będą mieli bardzo utrudniony dojazd do firmy. Zdarza się, że hala garażowa liczy kilka kondygnacji. Istotna dla najemców jest także modułowość pomieszczeń, którą poprzez ściany działowe można zmienić i dopasowywać do potrzeb.

Wszystko wskazuje na to, że najbliższe lata przyniosą utrzymanie tendencji wzrostowej w sektorze budowy budynków biurowych i użytkowych. Aktualnie realizowanych jest kilka ważnych inwestycji, m.in. Bliska Wola Tower w Warszawie, dwa biurowce Wave w Gdańsku czy Face2Face Business Campus w Katowicach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, pola wymagane są oznaczone *