Nowe nieruchomości komercyjne, Rynek pierwotny

Centaurus w Olsztynie – budowa dobiega końca

0

W Olsztynie kończy się budowa bardzo ciekawego biurowca. Budynek o niecodziennym kształcie wzbogaci centrum miasta o ponad 10 tys. metrów kwartowych powierzchni biurowych. Kompleks o nazwie Centaurus obsługuje deweloper Inopa, który planuje udostępnienie nieruchomości już za kilka miesięcy. Głównym najemcą będzie Citibank Europe.

Nowy budynek będzie wyróżniał się na tle biurowców, jakie do tej pory powstawały w stolicy województwa warmińsko-mazurskiego. Centaurus to wielofunkcyjny kompleks ze strefą biurową, hotelem oraz punktami usługowymi i mieszkaniami. Budynek liczyć będzie 8 pięter, z czego 6 będzie przeznaczonych na centrum obsługi Citibanku. W nowym miejscu pracować będzie 730 osób, a z czasem Citibank Europe planuje wznowić rekrutację, gdy tylko sytuacja epidemiologiczna pozwoli w pełnej krasie wznowić działalność.

fot. Warmia Investment

 

Pierwszy biurowiec klasy A w Olsztynie to również krok do rozbudowany miasta w sferze budynków użyteczności publicznej. Do tej pory realizowano ich bardzo mało, a potrzeby komercyjne stale rosną. Coraz więcej firm swoje siedziby planuje otwierać na Warmii, a Olsztyn ze względu na strategiczną lokalizację pozwala w wygodny sposób obsługiwać zarówno Mazury, jak i Pomorze. Nowy budynek przy alei Marszałka Józefa Piłsudskiego zapewni mnóstwo wygodnej przestrzeni biurowej do różnych form działalności.

Architektura Centaurusa prezentuje się bardzo nowocześnie. Dominują przeszklenia oraz jasne barwy. Specjalna podziemna hala garażowa oferuje 108 miejsc parkingowych dla samochodów, dostępny będzie także parking dla rowerów. W planach jest stworzenie patio do spotkań oraz wewnętrznego dziedzińca, gdzie funkcjonować będą sklepy, restauracje i różne punkty usługowe. Dzięki tym atutom zainteresowanie najmem nowych powierzchni na wynajem jest bardzo wysokie.

Autorem projektu Centaurusa jest ceniony w branży architekt Andrzej Kapuścik. Jego celem było stworzenie nowego symbolu miasta, które będzie pokazywało jego nowoczesność oraz funkcjonalność w przestrzeni biznesowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, pola wymagane są oznaczone *