Nowe nieruchomości komercyjne, Rynek pierwotny

Brama Oławska we Wrocławiu

0

Wrocław stale unowocześnia swoją zabudowę biurową. Kolejną inwestycją w tej branży jest nowoczesny biurowiec Brama Oławska, który powstanie na terenie, gdzie znajdował się niegdyś budynek PZU. Atrakcyjna lokalizacja przy wrocławskim placu Dominikańskim z pewnością przyczyni się do atrakcyjności tego miejsca jako siedzib różnorodnych przedsiębiorstw. Wykonawcą całego przedsięwzięcia jest firma Tower Inwestycje, spółka z Grupy PZU.

Biurowiec Brama Oławska liczyć będzie w sumie aż 10 kondygnacji, siedem pięter nadziemnych i trzy kondygnacje podziemne, które zostaną przygotowane pod wielopoziomowy parking na ponad 140 miejsc postojowych. Tak rozległy parking umożliwi swobodne parkowanie dla pracowników biur oraz kontrahentów. To niezwykle istotne w sąsiedztwie Starego Miasta, gdzie dostępność do wolnych miejsc parkingowych bywa bardzo ograniczona.

materiały inwestora

Nowy biurowiec powstanie w ciągu 33 miesięcy, wzdłuż ulicy Oławskiej 35. Prace budowlane już się rozpoczęły. Pierwsze przedsiębiorstwa będą mogły zadomowić się w nowej siedzibie w czerwcu 2021 roku. Powierzchnia użytkowa budowli liczyć będzie 12 tys. metrów kwadratowych. Już wiadomo, że trzy pierwsze piętra będą zajmowane przez firmy z Grupy PZU. Pozostałe strefy będzie można wynajmować pod różne działalności.

Firma Tower Inwestycje zamierza stworzyć atrakcyjny wizualnie i użytkowo budynek, który stanowić będzie popularne miejsce spotkań biznesowy. W bliskiej odległości znajdują się inne biurowca i centra usługowe, takie jak B&B Wrocław Centrum, Biurowiec Dominikański oraz Galeria Dominikańska. Za sprawą certyfikacji BREEAM Brama Oławska ma być również jedną z najbardziej ekologicznych budowli na Starym Mieście. System oszczędzania energii, miejsca do ładowania dla samochodów elektrycznych oraz stojaki rowerowe to podstawowe elementy tego projektu. Ponadto w planach inwestora jest poszerzenie chodnika oraz zapewnienie przystanku MPK, aby mieszkańcy Wrocławia mogli łatwo dojechać do nowego budynku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, pola wymagane są oznaczone *