Nowe mieszkania, Rynek pierwotny

Bohema Praga

0

Długo wyczekiwany inwestycja Bohema Praga wkrótce zapełni się mieszkańcami. Inwestor otrzymał już pozwolenie na użytkowanie ponad 300 mieszkań w nowo powstałym kompleksie. Osiedle wybudowano w miejscu dawnej fabryki Pollena – Uroda na warszawskiej Pradze. Deweloperem inwestycji jest firma Okam, która większość nieruchomości sprzedała już w ubiegłym roku.

Do użytku zostały oddane trzy budynki mieszkalne, w których łącznie znajdują się 303 mieszkania. Osiedle przy ul. Szwedzkiej 20 na Pradze–Północ w Warszawie to prestiżowe miejsce, z lokalami o podwyższonym standardzie. Wykonawca starał się zachować dawny pofabryczny charakter miejsca, dlatego w wykończeniu nie brakuje charakterystycznej czerwonej cegły. Ponadto wygodne balkony i tarasy pozwalają na podziwianie widoków na wyjątkowe okoliczne tereny. Do dyspozycji mieszkańców Bohema Praga jest podziemna hala garażowa, parking rowerowy oraz komórki lokatorskie. Inteligentny system dostępu do osiedla pozwoli poczuć się bezpiecznie i komfortowo. Metraż jest bardzo różnorodny – od 30 do ponad 110 metrów kwadratowych. Koszt lokalu mieszkalnego oscyluje w okolicach 11,5 tys. złotych za metr kwadratowy.

materiały inwestora

Co ciekawe, o nazewnictwie wewnątrz kompleksu zdecydowali mieszkańcy Warszawy, którzy poprzez ankietę wybrali nazwy dla trzech nowych budynków – Poemat, Consul, Parys. Nawiązują one do słynnej polskiej fabryki, bo wszystkie nazwy to marki produktów, jakie przygotowywała Pollena. W kolejnych latach deweloper planuje budowę kolejnych obiektów mieszkalnych i biurowych. Nazwy dla tych budowli zostały już wybrane i nawiązują do historii warszawskiej fabryki. Wkrótce w stolicy będzie można zamieszkać lub pracować m.in. w Warzelni, Kotłowni, Glicerynowni czy Pudełkarnia. To jednak nie koniec. Deweloper ma też w planach infrastrukturalny rozwój Bohemy, tworząc tzw. Strefę Praga. Przebudowana zostanie ulica Szwedzka, aby była bardziej przyjazna mieszkańcom. Wymiana nawierzchni, poprawienie chodników oraz unowocześnienie oświetlenia ulicznego i sygnalizacji świetlnej to początek założonych w projekcie prac rewitalizacyjnych. W kolejnych etapach zostanie zmieniona organizacja ruchu kołowego, by jeszcze bardziej zwiększyć atrakcyjność tej części Pragi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, pola wymagane są oznaczone *