Nowe nieruchomości komercyjne, Rynek pierwotny

Biurowiec React w Łodzi

0

W Łodzi rozpoczął się pierwszy etap budowlany kompleksu biurowego React. Jak podkreśla deweloper, biurowiec React to reakcja na potrzeby najemców, stąd nazwa inwestycji.

Kompleks biurowy React powstaje na rogu ulicy Kilińskiego i alei Piłsudskiego w Łodzi. Za projekt budynku jest odpowiedzialne biuro architektoniczne Litoborski+Marciniak, a za realizację Echo Investment – inwestor, który od ponad 20 lat zmienia oblicze Łodzi.  Powierzchnia całego kompleksu wyniesie ok. 50 tys, m kw., a pierwsi pracownicy będą mogli rozpocząć pracę w biurach już w drugiej połowie 2020 roku.

materiały inwestora

W pierwszym etapie powstanie 6-piętrowy budynek. Zostanie on wybudowany na działce o powierzchni pół hektara. Powierzchnia obiektu wyniesie 15 tys. m kw. z czego 14 tys. m kw. przeznaczonych będzie na biura.   Część usługowa zajmie 280 m kw. Znajdą się tam m.in. kawiarnie i restauracje.  Oprócz tego wewnątrz budynku powstanie patio, a pod budynkiem wybudowany zostanie podziemny parking ze 182 miejscami parkingowymi, 92 miejscami dla rowerów i pięcioma stacjami ładowania pojazdów elektrycznych.

Prace nad projektem kompleksu biurowego React trwały ponad rok. Ma być on bardzo nowoczesny – elewacja budynku wykonana będzie ze szkła i powlekanej stali. Charakterystycznymi elementami będą loggie. Co do wnętrza biurowców  mają one zapewnić komfort pracy, a także strefę odpoczynku. W budowanym obecnie obiekcie powstanie dwupoziomowa część wejściowa z recepcją i strefą chillout. Na antresoli znajdzie się bar kawowy, a w otoczeniu – strefy do integracji i wypoczynku. Dodatkowo wewnętrzne patio ma być wykorzystywane jako przestrzeń m.in. dla letniego kina. W parterze od strony al. Piłsudskiego przewidziano zaś miejsce na kantynę.

W drugim etapie budowy powstaną kolejne dwa budynki. Ich powierzchnia biurowa wyniesie 35 tys. m kw. Dodatkowo jeden z biurowców będzie wyższy od pozostałych.

Nowa inwestycja powstaje w nieprzypadkowym miejscu. Kompleks biurowy React znajduje się w centrum miasta i bardzo blisko centrum przesiadkowego. Do wielu miejsc można dojść pieszo – do Galerii Łódzkiej w 6 minut, do stajni jednorożców i parku Sienkiewicza w 8 minut, a do Nowego Centrum Łodzi jedynie w 12 minut. W pobliżu znajduje się także wiele hoteli, w których mogą nocować goście przyszłych najemców.

Echo Investment istnieje na rynku łódzkim już ponad 20 lat. Przez ten czas  deweloper wybudował w Łodzi dwa hotele – Ibis i Novotel, cztery biurowce, a także osiedla z ponad 400 mieszkaniami. Obecnie spółka buduje cztery projekty z ponad 600 mieszkaniami, a także rozpoczęła budowę Fuzji – miastotwórczego, wielofunkcyjnego projektu łączącego biura, mieszkania i powierzchnię usługową i restauracyjną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, pola wymagane są oznaczone *