Nowe nieruchomości komercyjne, Rynek pierwotny

Biurowiec P22 w Łodzi

0

W Łodzi na rogu Sienkiewicza i Piłsudskiego zostanie wybudowany nowy obiekt biurowy. To kolejna nieruchomość użytkowa przy Trasie W-Z, co czyni ten rejon miasta atrakcyjnym i funkcjonalnym. Biurowiec zrealizują firmy Budomal i Ghelamco. Budowa ma zakończyć się za kilkadziesiąt miesięcy.

Budowla o wysokości 56 metrów będzie spójnie korespondować z innymi budynkami biurowymi, które powstały na przestrzeni ostatnich lat. Projekt architektoniczny przygotowała pracownia AHR Architects. Został on zaakceptowany przez konserwatora zabytków, gdyż pod tym adresem znajduje się obecnie kamienica. Zabytkowa budowla zostanie częścią nowego budynku, a jej historyczna fasada stanowić będzie jedną ze ścian nieruchomości. Funkcyjne połączenie kamienicy ze szklaną wieżą biurową zapewni ciekawy efekt, który doda całej inwestycji charakteru i unikatowości.

wizualizacje inwestora

Wykonawca biurowca przed wejściem zaplanował otwarty plac z miejscami do wypoczynku, by stworzyć nowe i atrakcyjne miejsce spotkań mieszkańców Łodzi. Rejon ten ma tętnić życiem nie tylko w ciągu dnia, ale również wieczorami za sprawą przyjemnych lokali gastronomicznych i stref rekreacji. W ciągu dnia działają tu różne sklepy i biura, dlatego rozwój siatki komunikacji miejskiej jest niezbędny. Trudności z poruszaniem się samochodem ze względu na zwiększony ruch i korki mają być rozwiązane za sprawą specjalnych stref parkingowych.

To już kolejne przedsięwzięcie budowlane, jakie realizuje w Łodzi firma Budomal. Duże doświadczenia na rynku pozwala z optymizmem oczekiwać na efekty pracy. Do tej pory łódzkie przedsiębiorstwo wybudowało osiedla mieszkalne Panoramika, Liściasta Park czy Apartamenty Na Wspólnej. Ponadto jest wykonawcą charakterystycznego obiektu użyteczności publicznej Przystanek mBank, który jako siedziba mBanku w Nowym Centrum Łodzi każdego dnia przyjmuje blisko 70 tys. osób. Data ukończenia budowy nowego biurowca nie jest jeszcze znana. Wpływ na to będą mieć kwestie proceduralne, ale można przepuszczać, że wieżowiec zostanie oddany do użytku w 2022 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, pola wymagane są oznaczone *