Nowe nieruchomości komercyjne, Rynek pierwotny

Biurowiec K2 w Gdyni (Vastint Poland)

0

Gdynia uznawana jest za najprężniej rozwijające się miasto w Polsce. Dlatego też stale realizowane są tu ciekawe inwestycje budowlane. Kolejna dotyczy obiektu biurowego przy ul. Kieleckiej 2, który ma zapewnić niezbędną przestrzeń biurową i jednocześnie wzbogacić miejski krajobraz. Budynek posiadać będzie certyfikację środowiskową LEED. Za jego wykonanie odpowiada firma Vastint Poland. Ukończenie prac budowlanych planowane jest w połowie 2022 roku.

Strategiczne położenie budynku w pobliżu stacji Szybkiej Kolei Miejskiej, głównej arterii miasta oraz dużego centrum handlowego uczyni nowy biurowiec niezwykle wygodnym do pracy i realizacji działań biznesowych. Budynek liczyć będzie sześć kondygnacji i zapewni blisko 11,5 tys. metrów kwadratowych biur na wynajem. Pierwsi chętni już wyrazili zainteresowanie nowym obiektem biurowym.

materiały prasowe

Biurowiec o nazwie K2 zostanie wybudowany na skrzyżowaniu ulicy Kieleckiej z ulicą Śląską. Jego wygląd nawiązywać będzie do tradycyjnych, modernistycznych budowli, co doskonale skomponuje się z lokalną zabudową Gdyni. Projekt biurowca K2 został wykonany przez pracownię architektoniczną APA Wojciechowski z Gdyni, dlatego tak silnie związany jest z historią miasta. Jasna elewacja oparta będzie na modułach, których kształt przypominać będzie żagle okrętów. Gdynia słynie ze stylu „streamline”, powstałego w latach 30-tych. Dlatego też wykonawcy zdecydowali się na zastosowanie ciekawych rozwiązań, dzięki którym nowy budynek stanowić będzie atrakcyjne miejsce dla lokalnych i nie tylko przedsiębiorców.

Wykonawca zaplanował na parterze przestronne wnętrze z lobby oraz recepcję, gdzie będzie można organizować różnorodne spotkanie biznesowe. Podziemny parking będzie posiadać dwie kondygnacje, by każdy miał możliwość swobodne zaparkować auto. Łącznie powstanie 136 miejsc postojowych. W hali garażowej dostępne będą również szatnie z prysznicami. Natomiast przed głównym wejściem ustawione będą stojaki na rowery. Do K2 prowadzić będzie jedna z głównych ścieżek rowerowych w Gdyni. Ponadto funkcjonalny rozkład pomieszczeń oraz wykorzystanie przyjaznych dla środowiska rozwiązań budowlanych ma zwiększyć komfort przyszłych najemców K2.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, pola wymagane są oznaczone *