Nowe mieszkania, Rynek pierwotny

Alvarium w Gdyni

0

Gdynia wkrótce wzbogaci się o prestiżowe osiedle. W Redłowie przy al. Zwycięstwa trwa budowa kompleksu Alvarium, które oferować będzie mieszkania klasy premium. Atrakcyjna lokalizacja w otoczeniu morza, lasów i miejskich atrakcji sprawia, że chętnych na nowe lokale nie brakuje. Za realizację inwestycji odpowiada lokalny deweloper, spółka Semeko. Pierwsze mieszkania mają być gotowe już w połowie 2020 roku.

Duża działka w dogodnym położeniu między centrum a terenami rekreacyjnym zostanie wykorzystana pod budowę kilku budynków. Dwa pierwsze, liczące 7 lub 9 kondygnacji oferować będą w sumie aż 122 mieszkania o zróżnicowanym metrażu od 45 do 135 metrów kwadratowych. Cena za metr rozpoczynać się będzie od pułapu 8 tys. złotych. Osiedle będzie wyróżnia się na tle gdyńskiego krajobrazu wysoką wieżą mieszkalną, która liczyć ma 17 pięter. Wykonawca planuje również stworzenie niezależnej strefy biurowej. W sumie powstanie 9 komfortowych budynków. W większości będą one pełnić funkcję mieszkalną, ale na parterach dostępną będą różnorodne lokale usługowe i handlowe. Dzięki temu mieszkańcy będą mogli swobodnie korzystać z wielu udogodnień na terenie samego osiedla.

wizualizacje dewelopera

Alvarium wyróżniać się będzie jasnymi elewacjami i zieloną przestrzenią między budynkami. Koncepcja architektoniczna została przygotowano przez pracownię BJK Architekci, którą ostatecznie zmodyfikował wewnętrzny dział architektów Semeko Alvarium, tworząc kompletny plan nowoczesnego osiedla. Cały projekt realizowany będzie etapowo i zakończyć się ma w 2023 roku, gdyż niezbędne jest wprowadzenie zmiany w ruchu drogowym w tej części Gdyni, aby nowi mieszkańcy mogli wygodnie dojechać do swoich domów. Ponadto drożny przejazd jest warunkiem swobodnego poruszania się po Gdyni. Alvarium budowane jest w bezpośrednim sąsiedztwie centrum handlowego Riviera, stadionu piłkarskiego oraz bardzo popularnej trasy spacerowej, prowadzącej do plaży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, pola wymagane są oznaczone *